додому Дієти і харчування

Скумбрія: корисні властивості та протипоказання смачної рибки

Скумбрія — це невелика морська риба, яка існує в декількох різновидах. Енергетична цінність скумбрії становить приблизно 240 калорій на 100 г, з яких 20 г протеїни і 12 г жири. Цікаво, чи має скумбрія корисні властивості і протипоказання?

скумбрія

Корисний склад скумбрії

Як будь-яка інша жирна риба скумбрія є чудове джерело жирних кислот омега-3, які знижують ризик виникнення серцево-судинних захворювань і усувають певні симптоми порушення настрою (депресії). Крім того, в скумбрії міститься вітамін В і D, фосфор, магній, селен, залізо.

У ній також містяться амінокислоти необхідні для нашого організму. Ці протеїни відіграють ключову роль в утворенні травних ферментів, гормонів і тканин, таких як шкіра і кістки.

Скумбрія містить величезну кількість ейкозапентаєнової і докозагексаєнової кислоти, що володіє захисними властивостями. Вони також володіють протизапальними властивостями, що може бути корисним для лікування таких захворювань як астма, ревматоїдний артрит, запальні захворювання кишечника і псоріаз. Докозагексаєнова кислота бере участь в розвитку і функціонуванні мозку, підтримці когнітивних функцій і зору.

Завдяки великому вмісту антиоксидантів скумбрія сприяє запобіганню передчасного старіння клітин, викликаного вільними радикалами.

Скумбрія містить вітамін D, який бере участь в осіданні кальцію в кістках. Саме з цієї причини скумбрія повинна входити в раціон харчування вагітних жінок. Високий вміст йоду грає важливу роль в розвитку мозку і регулюванні внутрішньої температури.

Фосфор, що міститься в скумбрії, необхідний для формування і підтримки здоров’я кісток і зубів. До того ж, він бере участь в зростанні та регенерації тканин і допомагає підтримувати нормальний рівень рН крові. Він є одним зі складових компонентів клітинних мембран.

Скумбрія є чудовим джерелом магнію, який бере участь у розвитку кісткових тканин, будівництві білка, ферментних діях, м’язових скороченнях, здоров’ю зубів і функціонуванні імунної системи. Вона також грає роль в метаболізмі енергії і перенесення нервових імпульсів.

Селен, який міститься в скумбрії, запобігає утворенню вільних радикалів в організмі. Він також приводить в дію гормони щитовидної залози.

Скумбрія містить вітамін В2, відомий ще як рибофлавін. Він грає роль в метаболізмі енергії всіх клітин. До того ж, він сприяє зростанню і відновленню тканин, вироблення гормонів і утворенню червоних кров’яних тілець.

Вітамін В3 або ніацин, який також присутній в скумбрії, бере участь в численних метаболічних процесах.

Вітамін В6, що міститься в рибі, необхідний для метаболізму протеїнів і жирних кислот, для синтезу нейротрансмітерів, утворення червоних тілець, перетворення глікогену в глюкозу і правильної роботи імунної системи. Цей вітамін також грає роль в утворенні деяких компонентів нервових клітин і в моделюванні гормональних рецепторів.

Скумбрія — хороше джерело заліза. Цей мінерал необхідний для перенесення кисню і утворення червоних кров’яних тілець. Залізо також грає роль в утворенні нових клітин, гормонів і нейротрансмітерів.

Вітамін В5, який присутній в рибі, є частиною ключового ферменту, який дозволяє нам використовувати раціонально енергію продуктів, які ми споживаємо. Він також бере участь у численних етапах синтезу стероїдних гормонів, нейротрансмітерів і гемоглобіну.

У період вагітності потреби організму в багатьох поживних елементах збільшуються. Скумбрія містить три основні елементи необхідних для здоров’я матері і плоду, а саме вітамін D, В12 і залізо. До того ж, підвищений вміст жирних кислот омега-3 сприяють оптимальному розвитку нервової системи плоду.

Скумбрія відноситься до жирних сортів риби, тому її рекомендується готувати без додавання інших жирів. Рибу можна готувати у фользі, в соусі з білого вина, на грилі, в духовці, на пару, і так далі. Скумбрію завжди готують з шкіркою, яку знімають безпосередньо перед вживанням риби в їжу. До того ж, вона має яскраво виражений смак і краще додавати суміш трав, спецій і приправ.

Як зберігати

Свіжа риба повинна зберігатися в холодильнику не довше 2-3 днів. Скумбрію в приготованому вигляді рекомендується вжити в їжу протягом 24 годин. Ця риба погано переносить заморозку: вона втрачає свій смак і поживні речовини.

Застереження

Скумбрія — продукт багатий імідазолпірімідіном, речовиною яка сприяє виробленню сечової кислоти. У людей, які страждають на подагру, сечова кислота міститься в підвищеній кількості в крові, приводячи до виникнення специфічних симптомів, таких як біль у суглобах. Імідазолпірімідін, що міститься в деяких продуктах, призводить до додаткового збільшення концентрації сечової кислоти в крові. Тому люди, які страждають на подагру, не повинні вживати в їжу такі продукти, як скумбрія.

Риба є одним з дев’яти продуктів, що викликають алергічну реакцію. Перш ніж вживати скумбрію, людям схильним до алергії рекомендується проконсультуватися у фахівця.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут