додому Вагітність і діти

Антибіотики при застуді для вагітних — тільки за призначенням терапевта

1323

Антибіотики при застуді для вагітних намагаються не призначати. Але бувають такі ситуації, коли проведення антибактеріальної терапії необхідно. В такому випадку терапевт жіночої консультації призначає лікарські препарати, дозволені до застосування під час вагітності.

Чому ліки намагаються не призначати вагітним жінкам

Антибіотики при застуді для вагітних призначають тільки в крайніх випадках, коли без них вже точно не можна обійтися. Справа в тому, що під час вагітності в організмі жінки відбуваються зміни в усіх органах і системах, що забезпечують нормальний перебіг обміну речовин. Перш за все, відбуваються гормональні зміни — збільшення вироблення стероїдних гормонів в плаценті. Це призводить до прискорення швидкості кровотоку в судинах плаценти і обмінних процесів в тканинах. При цьому печінка і нирки не встигають повністю очищати організм від токсичних продуктів.

Такі зміни сприяють підвищенню чутливості вагітної жінки до лікарських речовин і розвитку лікарської алергії. Підвищується також небезпека токсичного впливу ліків на плід. Найбільшу чутливість до шкідливої дії лікарських препаратів плід має в перші 12 тижнів (перший триместр) вагітності. У цей період прийом ліків може призводити до вад розвитку органів і тканин (тератогенна дія) і загибелі плоду (токсичний вплив).

У другому-третьому триместрах вагітності також не можна виключити негативний вплив ліків на плід. Реакція плода в цей період залежить від того, який орган в даний момент знаходиться в стадії розвитку (саме в цей період розвиваються очі, вуха, зуби, зовнішні статеві органи і центральна нервова система).

Ліки можуть потрапляти в організм плоду з током крові через плаценту, а також через плодові оболонки, потрапляючи в навколоплідні води, які плід активно поглинає.

Які ускладнення може викликати прийом антибіотиків під час вагітності

Деякі антибіотики мають підвищену здатність накопичуватися в навколоплідних водах — цей ефект використовується при лікуванні внутрішньоутробної інфекції. Але він же може призводити до передозування і розвитку ускладнень з боку плода. Такі антибіотики, як Неоміцин і Канаміцин негативно впливають на слух, антибіотики з групи тетрацикліну (наприклад, доксициклін) здатні викликати вроджені каліцтва, відставання в рості, масивний каріес зубів у дитини першого року життя, левоміцетин протипоказаний при вагітності через його токсичний впливу на печінку і кров плода.

Як приймати антибіотики під час вагітності

Антибіотики при застуді вагітним можна приймати тільки за призначенням лікаря. Причому краще, якщо це буде терапевт жіночої консультації, що має спеціальну підготовку з лікування вагітних жінок. Під час вагітності на фоні зниженого імунітету у жінки досить часто розвиваються різні інфекції, в тому числі застуди. Це вимагає призначення антибактеріальної терапії. Для їх лікування призначають Ампіцилін, Оксацилін, Ампіокс, Амоксицилін, Амоксиклав, Вільпрафен, Сумамед.

[su_posts template=»templates/list-loop.php» posts_per_page=»3″ tax_term=»13″ order=»desc» orderby=»rand» ignore_sticky_posts=»yes»][su_posts template=»templates/list-loop.php» posts_per_page=»5″ tax_term=»1″ order=»desc» orderby=»rand» ignore_sticky_posts=»yes»][/su_posts]

Всі ці антибіотики при простуді без рецепта можна придбати в аптеці. Але варто пам’ятати, що абсолютно нешкідливих ліків не буває, тому не варто самостійно без призначення лікаря лікувати застуду антибіотиками.

Антибіотики при застуді вагітним призначають:

  • при таких бактеріальних ускладненнях, як гайморит, бронхіт, пневмонія, пієлонефрит;
  • при наявності у вагітної жінки хронічних вогнищ інфекції та інфекційно-запальних процесів в різних органах;
  • якщо застуда протікає важко, збільшується ризик розвитку загострення такого захворювання (наприклад, хронічного пієлонефриту), тому лікар може для профілактики призначити антибіотики.

Найбільш часто призначаються під час вагітності антибіотиками є Вільпрафен і Амоксиклав. Вони дозволені до застосування під час вагітності, добре переносяться і рідко дають побічні ефекти.

Протипоказанням для прийому амоксиклаву є підвищена чутливість до антибіотиків групи пеніцилінів і порушення функції печінки, викликане попереднім прийомом амоксиклаву.

Вільпрафен також прекрасно переноситься вагітними жінками. Він протипоказаний при тяжких порушеннях функції печінки, підвищеної чутливості до еритроміцину та інших антибіотиків групи макролідів.

Антибіотики при застуді для вагітних жінок має право призначати тільки лікар з урахуванням всіх показань і протипоказань.

попередня статтяСкумбрія: корисні властивості та протипоказання смачної рибки
наступна статтяНародні засоби від в’ялості повік — допомагаємо м’язам очей

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут