додому Фітнес і спорт

Які продукти не можна їсти після тренування і чим корисно перекусити

178

Після активних спортивних тренувань завжди прокидається звірячий апетит. Внаслідок великих навантажень у спортзалі організму потрібно поповнення енергії для того, щоб швидше відновитися та правильно функціонувати далі. Але важкий день у тренажерному залі може піти нанівець, якщо після тренування є неправильні продукти.

by @freepik

Білки

Для відновлення енергії організму потрібні білки. Після тренування можна дозволити собі з’їсти шматок дієтичної (не бройлер) курки, рибу (краще віддавати перевагу рибі, вирощеній у дикій природі, а не на фермі) або шматок яловичини. Хорошим замінником м’яса є яйця, горіхи та сир.

Правильні вуглеводи

Існують повільні (складні) вуглеводи та швидкі (прості) вуглеводи. Вони відрізняються швидкістю засвоєння та тривалістю почуття насичення в людини. Повільні – правильні та корисні вуглеводи мають високу поживну цінність і повільніше перетворюються на глюкозу. Також у них міститься клітковина, яка необхідна для правильного травлення. Швидкі вуглеводи містяться в кондитерських та хлібобулочних виробах, у кашах швидкого приготування, що пройшли не одну обробку та втратили всі корисні речовини. Ці продукти швидко вгамовують голод, виділяючи відразу багато енергії, яка швидко ж і згоряє. І через невеликий проміжок часу хочеться їсти ще більше. Повільні вуглеводи містяться в цільнозернових крупах, овочах, макаронах із твердих сортів пшениці, бобових. Прості вуглеводи містять цукор, а складні – поживні волокна та вітаміни. Потрібно вибирати правильні вуглеводи.

Корисні жири

Їда після активного тренування повинна включати обов’язково і корисні жири. Існують погані та добрі жири. До поганих відносяться трансжири, які містяться у смажених пончиках, фастфудах, картоплі фрі, печиво. Трансжири підвищують рівень холестерину у крові. Хороші жири, навпаки, знижують рівень холестерину та запобігають різноманітним серцевим захворюванням. Хороші жири містяться в авокадо, горіхах, рибі. Вирізняють ще насичені жири. Вони присутні у переробленому м’ясі та молочних продуктах. Ці жири слід вживати у невеликій кількості.

Продукти зі складним складом

Готові продукти для перекушування зазвичай містять багато цукру та різні консерванти. Перед тим, як є ці продукти, необхідно уважно вивчити їх склад. Якщо там є багато незрозумілих, незнайомих інгредієнтів, то такі продукти краще не вживати в їжу.

Гостра їжа

Після тренування слід уникати страв, приготованих з додаванням гострих спецій, таких як перець чилі та кайєнський перець. У цих спеціях міститься речовина, яка подразнює травну систему, може викликати печію. Тому після тренування не рекомендується вживати гострих страв.

Енергетики та батончики

Також багато спортивних та енергетичних напоїв та різних батончиків містять надлишок цукру та інших невказаних інгредієнтів. До таких продуктів треба також ставитись з обережністю. Після тренування організм намагається відновити витрачену енергію, тому слід вибирати легкозасвоювані та корисні продукти.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Додати коментар