додому Фітнес і спорт

Речовина, яка замінить тренування

158

Вчені виявили речовину, яка імітує фізичний ефект від тренувань.

Image by Ryan McGuire from Pixabay

Відкриття може призвести до нового лікування атрофії м’язів, серцевої недостатності та нейродегенеративних захворювань. Про це повідомляє Американське хімічне товариство (ACS). Метаболічні зміни при фізичній активності починаються з активації спеціальних білків ERRS. Вони мають три форми (ERR?, ERR? та ERR?), і нова речовина SLU-PP-332 активує всі з них.

В експериментах на мишах це з’єднання покращило витривалість тварин на біговій доріжці, а також збільшило частку м’язових волокон, які відповідають за цей параметр. Також у них змінилася активність багатьох генів у серцевому м’язі.

Результати дослідження показують, що речовина може бути корисною при ожирінні, серцевій недостатності та зниженні функції нирок з віком. Вчені зазначили, що білки ERRS відіграють важливу роль при хворобі Альцгеймера, проте знайдена речовина не може проникати в мозок. Існують інші молекули, які здатні це робити, але замість їхнього використання можна просто підвищити свою фізичну активність.

Ліки для «заміни» навантаження не зможуть дати той самий ефект, що й вправи. Вони будуть корисні лише для тих, хто не може тренуватися: хворих на рак, людей похилого віку, людей з обмеженою мобільністю.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Джерело

Додати коментар