додому Краса і здоров'я

Кращий спосіб боротьби з депресією – як взяти себе в руки

983

Депресія – це не кінець світу. Її можна подолати за умови своєчасного виявлення. Потрібно тільки вибрати кращий спосіб боротьби з депресією саме для себе.

Прояв депресії

Депресія – це справжнє захворювання. При цьому захворюванні симптоми депресивного стану проявляються весь день на протязі як мінімум двох тижнів. До симптомів відноситься глибока печаль, постійне самоприниження, психічно нездорові ідеї і переконання в невиліковності стану. У психологічному плані у людей, які страждають депресією, проявляються порушення сну з частими ранніми пробудженнями, розлад харчової поведінки з втратою або набором ваги. При наявності всіх перерахованих ознак рекомендується звернутися до фахівця.

У депресивному стані людині здається, що вона живе в замороженому, небезпечному, похмурому і практично нереальному світі. Часто вона зберігає сприйняття зовнішнього світу, але нічого не може відвернути її від страждань. Вона відчуває себе скутим як фізично, так і психологічно. Іноді досить складно встановити різницю між тугою, яка проходить, і депресією. Депресія визначається численними симптомами, які проявляються протягом як мінімум двох тижнів:

  • Смуток, погані думки, бачення свого життя в чорно-білих тонах.
  • Втрата інтересу до всіх захоплень.
  • Порушення сну: це може бути підвищена сонливість або безсоння.
  • Зміна харчового режиму: втрата або набір ваги.
  • Хронічна втома, зниження енергії.
  • Занижена самооцінка, гіпертрофоване почуття провини.
  • Велике зусилля для концентрації. Складно читати книгу або дивитися фільм.
  • Можуть з’явитися думки про самогубство.
  • Дратівливість.

Форми депресії

Депресія може приймати різні форми.

«Класична» депресія може перейти в хронічну.

Біполярна депресія або маніакально-депресивний стан. В даному випадку глибокі фази депресії чергуються з фазами манії, що характеризуються сильним збудженням і роздратуванням, великим припливом енергії і складанням планів. Такі зміни можуть проявлятися досить часто або, навпаки, з тривалими перервами.

[su_posts template=”templates/list-loop.php” posts_per_page=”3″ tax_term=”1″ order=”desc” orderby=”rand” ignore_sticky_posts=”yes”][su_posts template=”templates/list-loop.php” posts_per_page=”5″ tax_term=”1″ order=”desc” orderby=”rand” ignore_sticky_posts=”yes”][/su_posts]

Сезонна депресія. Деякі симптоми класичної депресії проявляються з приходом зими. Це падіння морального духу відбувається через низьку освітленість. Існують прості рішення, щоб побороти таку форму депресії. Світлова терапія і звіробій можуть значно допомогти вам.

Післяпологова депресія триває досить довго після народження дитини.

Чому з’являється депресія

Депресію можуть викликати різні досить поширені захворювання.

Брак вітамінів або мінералів, особливо у людей, які дотримуються вкрай суворої дієти. Найчастіше розвиток депресії пов’язують з недоліком вітаміну В. Крім того недавні дослідження показали, що вітамін D являє собою потужний регулятор психічного здоров’я. У будь-якому випадку якщо ви знаєте, що у вашому організму недостатньо вітамінів або мінералів, важливий перший етап – залагодження цієї проблеми.

Депресія часто супроводжується тривожними розладами (наприклад, пост-травматичний стресовий розлад, обсессивно-компульсивний розлад, соціальна фобія і т.д.), зловживанням алкоголю і наркотиків, хворобами серця, інсультом, раком, СНІДом, діабетом і хворобою Паркінсона. Ці захворювання можуть передувати або випливати в якості наслідків депресії.

Депресія може бути побічним ефектом прийому деяких медичних препаратів.

Лікування

Лікування депресії вимагає часу. На думку фахівців, воно повинно тривати як мінімум 6 місяців.

Як правило, за допомогою до фахівця люди звертаються надто пізно. Дуже важко визнати, що нерви на межі. Але те, що багато хто сприймає за слабкість – це не що інше, як захворювання, яке може торкнутися кожного. За винятком, якщо мова не йде про психічне захворювання, і це лякає.

У 80% випадків гостра депресія виліковна. В даний час правильно підібране лікування дозволяє пом’якшити руйнівні наслідки депресії, зокрема, коли мова йде про суїцидальну поведінку.

Прийом антидепресантів може прискорити одужання. Ці медикаменти ефективні в поєднанні з психотерапією.

Чи знаєте ви, що світло відіграє дуже важливу роль для настрою? Люмінотерапію можна використовувати для лікування класичної депресії.

Антідепресантні натуральні добавки, як правило, на основі звіробою або гріффони допомагають боротися з депресією. Звіробій рекомендується в разі легкої та помірної форми депресії, включаючи сезонну. Рекомендована норма в день для дорослої людини становить 900 мг. Незважаючи на те, що прийом звіробою безпечний, все-таки краще проконсультуватися у фахівців на предмет протипоказань. Звіробій може викликати певні побічні ефекти, такі як дискомфорт в кишечнику, втома, сухість у роті, головний біль.

Гріффони або 5HTP – ще одна рослина, що використовується для боротьби з депресією. Її ефективність доведена дослідженнями. Гріффони допомагають регулювати настрій і сон, а також зменшує напади паніки. Кроєм того, 5HTP грає роль в регулюванні апетиту. У разі депресії рекомендується приймати 100-300 мг гріффону. Як і з звіробієм, необхідно приділяти увагу протипоказанням і побічним ефектам рослини. Вона може викликати нудоту, сонливість. Крім того, гріффони протипоказана вагітним жінкам і дітям.

Зелений чай містить теанин, натуральний антидепресант. Його можна приймати у вигляді капсул або пиття.

Додати коментар