додому Дієти і харчування

Який шоколад корисніший для серця

13

Продукт, що має у складі какао-боби, містить антиоксиданти (флавоноїди). Ці речовини протидіють вільним радикалам, які ушкоджують клітини. Чи всі його сорти шоколаду приносять користь здоров’ю серця. Яким видам варто віддати перевагу.

Image by congerdesign from Pixabay

Корисні властивості

Їх забезпечують потужні антиоксиданти у складі. Флавоноїди у шоколаді допомагають серцю тим, що контролює рівень холестерину, знижують артеріальний тиск. При його вживанні покращується приплив крові. Флавоноїди зменшують липкість тромбоцитів, що впливає на згортання та знижує ризик появи тромбів.

Темний шоколад

Це найменш оброблений продукт. Він має найбільшу кількість какао-бобів. Чим вищий їхній відсоток, тим краще. Для здоров’я серця корисний шоколад із вмістом какао 70-85%. Інші компоненти – натуральний жир бобів, цукор, емульгатор, який скріплює інгредієнти. Для смаку додають ваніль або інші ароматизатори, а для пом’якшення структури – молоко.

Дієтологи рекомендують вживати такий шоколад без начинки, крім горіхів та фруктів. Щоденна порція – до 30 г. Щоб уникнути набору ваги, потрібно скоротити калорійність інших компонентів раціону.

Цей продукт містить не менше 10% какао та 12% сухих речовин молока. Інші інгредієнти аналогічні темному шоколаду. У молочних сортах більше цукру та жирів, тому його кількість потрібно обмежувати.

Білий шоколад

Найменш корисний для здоров’я серця продукт. Склад включає від 20% олії какао, до 55% цукру, сухі речовини молока, емульгатори та ароматизатори. Такий шоколад має високу калорійність, сприяє набору ваги. Великий відсоток цукру підвищує ризик діабету.

Гіркий шоколад

Це найкалорійніший продукт, який містить 500 ккал на пачку 100 г, споживання його у великих кількостях протипоказане. Какао в ньому 100%, цукор відсутній, тому смак гіркий. Такий шоколад бажано використовувати у випічці, додавати до кави.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Джерело

попередня статтяЯк проявляється перевтома
наступна статтяПрофессиональная косметика для волос

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут