додому Дієти і харчування

Шкідливість «Гербалайфа»: небезпечне схуднення

«Гербалайф» — один з найбільш відомих засобів для схуднення, його назва стала загальною. Сталося це, втім, не стільки через ефективноість препарату, скільки через дивовижну настирливість його продавців, які виключно агресивно рекламували продукт, не згадуючи при цьому, звичайно ж, про шкідливість «Гербалайфа». Між тим, багато людей на власному досвіді змогли переконатися, що натуральний препарат може бути аж ніяк не безпечний.

«Гербалайф»: користь і шкода

Вже багато років струнка фігура — мрія багатьох людей. За різними даними, хоч раз у житті починали дотримуватися дієти або приймали різні добавки для схуднення від 80 до 92% жінок і більше половини чоловіків.

Здавалося б, рецепт стрункої фігури відомий усім: менше їсти і більше рухатися. Однак у багатьох випадках таких заходів виявляється недостатньо. Причин тому може бути чимало: стреси, склад сучасних продуктів, гормональні зміни. В результаті люди змушені шукати альтернативні способи схуднути — наприклад, приймати спеціальні біодобавки.

Шкідливість «Гербалайфа»: небезпечне схуднення

«Гербалайф» є найвідомішою з таких добавок. Назва компанії прозоро натякає на натуральність компонентів («herbs» перекладається як «трави, різнотрав’я»), що, безсумнівно, вселяє довіру. Прославилася компанія і тим, що продавці «Гербалайфа» традиційно дуже нав’язливі. Дистриб’ютерів не раз звинувачували в тому, що вони навіть застосовували гіпноз, щоб змусити клієнтів придбати продукцію.

Подібні хитрощі не дивують, якщо врахувати, що вартість препаратів під маркою «Гербалайф» вельми висока. При цьому склад продуктів деколи тримається в таємниці. Хоча продавці запевняють, що він повністю натуральний, це аж ніяк не означає, що «Гербалайф» безпечний. Ті, хто пробував схуднути за допомогою цієї біодобавки, часто скаржаться на погіршення здоров’я.

Взагалі, користь і шкода «Гербалайфа» для здоров’я сьогодні ніяк не доведені в ході клінічних випробувань, тому можна орієнтуватися тільки на відгуки споживачів.

Хтось у захваті від засобу: зайва вага пішла, шкіра розгладилася, зникло болісне відчуття голоду. Хтось скаржиться на серйозні побічні ефекти, а хтось вважає, що отриманий результат не вартий витрачених грошей.

Чи можна схуднути за «Гербалайфом»?

Незважаючи на всі негативні відгуки, зменшити вагу за допомогою «Гербалайфа» цілком можливо. Схуднення відбувається хоча б тому, що для досягнення потрібного ефекту необхідно дотримуватися певних правил, які самі по собі сприяють зниженню ваги.

Наприклад, прийом препарату в обов’язковому порядку повинен поєднуватися з низькокалорійною дієтою. Сам факт, що на купівлю засобів «Гербалайф» витрачені чималі гроші, дисциплінує, люди урізають раціон і, природно, худнуть. Крім того, консультанти компанії настійно рекомендують поєднувати прийом «Гербалайфа» з фізичною активністю. В результаті досить складно сказати, завдяки чому вага знизилася: чи то біодобавка допомогли, чи то банальна дієта у поєднанні зі спортом.

Зрозуміло, продавці диво-засобу стверджують, що справа не в дієті і фізичній активності, а саме в «Гербалайф». Але навіть якщо це так, необхідно враховувати, що таке схуднення може обійтися надто дорого не тільки для гаманця, але і для здоров’я.

Чим шкідливий «Гербалайф»

Чомусь прийнято вважати, що натуральні рослинні препарати не можуть зашкодити здоров’ю. Натуральність багато хто вважає синонімом безпеки, але це далеко не так. Досить згадати, що найсильніші отрути, відомі людству, як правило, мають природне походження. Тому не можна недооцінювати потенційну небезпеку натуральних біодобавок.

Чи шкідливий «Гербалайф» для здоров’я? Однозначної відповіді на це питання немає, але відомо, що засіб має ряд протипоказань і може приносити організму не тільки користь, але і шкоду. Причому негативний вплив біологічно-активної добавки на самопочуття може бути пов’язаний не тільки зі складом препарату, а й з особливостями його продажу.

Справа в тому, що продукція «Гербалайф» розповсюджується за допомогою мережевого маркетингу. Зрозуміло, продажем препарату займаються зовсім не лікарі, покликані берегти здоров’я пацієнтів, а люди, чия мета — продати товар і заробити на цьому гроші. З цієї причини рекомендації консультантів «Гербалайф» з одного боку, можуть бути непрофесійними, а з іншого — просто шкідливими. Наприклад, часто продавці рекомендують обмежувати денне споживання калорій до 700 — це гранично мало, і такі обмеження можуть привести до серйозних проблем зі здоров’ям.

Іноді продукцію «Гербалайф» пропонують не тільки для зменшення ваги, але і для вирішення інших проблем зі здоров’ям. В результаті хворі, намагаючись вилікуватися за допомогою «Гербалайфа», із запізненням звертаються до лікаря, «запускають» хвороби.

Крім того, продавці препарату звичайно не згадують про протипоказання до його застосування. Зокрема, через високий вміст кофеїну і ефедріна «Гербалайф» протипоказаний при багатьох серцево-судинних захворюваннях. Ця добавка негативно впливає на стан нервової системи, викликає звикання, може призвести до депресивних розладів.

«Гербалайф» порушує роботу травного тракту і викликає напади мігрені. Але особливо небезпечна ця біодобавка для печінки: відзначене чимало випадків, коли прийом «Гербалайфа» викликав печінкову недостатність, цироз та інші настільки ж неприємні ускладнення, в тому числі і зі смертельним результатом. Тому всім, хто не цілком упевнений у здоров’ї печінки, лікарі категорично не рекомендують худнути за допомогою продукції «Гербалайфа».