додому Краса і здоров'я

Що можна їсти після отруєння?

З отруєнням хоча б раз у житті стикалась кожна людина. Це величезний стрес для всього організму, але в період одужання особливу увагу необхідно приділяти травному тракту і його роботі. Щадна дієта — це найвірніший шлях для відновлення організму людини. Що можна їсти після отруєння і яким повинен бути раціон харчування, важливо знати не тільки хворому, але і всім членам його сім’ї.

отруєння організму

Правильне харчування після отруєння

Інтоксикація організму уповільнює всі процеси в роботі шлунково-кишкового тракту, тому в цей період дуже важливо не перенавантажувати травну систему, а потрібно сприяти її відновленню.

Для цього важливо підтримувати водно-сольовий баланс в організмі. Це можливо за допомогою:

  • мінеральної води без газу;
  • води «Боржомі»;
  • відвару шипшини або не міцного трошки підсолодженого чорного чи зеленого чаю;
  • аптечного препарату «Регідрон», який в першу добу стає засобом № 1 для відновлення організму.

Лікування при отруєнні їжею процес тривалий і дуже скрупульозний, тому необхідно враховувати всі тонкощі відновлення організму, що включає в себе не тільки підходящу їжу, але і режим харчування.

Дізнайтесь більше:

Лише  на другий день після поліпшення стану дозволяється їсти легкі страви в невеликій кількості. Обсяг їжі повинен бути не більше обсягу долоньки потерпілого. Оптимальні проміжки часу між прийомами їжі 2-2,5 години, а кількість прийомів їжі 6 разів.

Ідеальним живленням для тих хто отруївся в перші дні після інтоксикації організму є легкий бульйон на основі курячої грудки, протерті рідкі кашки, зварені на воді, сухарі. Через день після отруєння меню хворого можна урізноманітнити нежирним шматочком м’яса або парової котлеткою. Також добре відбиваються на роботі шлунково-кишкового тракту киселі й желе.

Їжа після отруєння повинна бути відвареною, категорично заборонено вживати смажену їжу, копчені та гострі страви.

Щоб відновити мікрофлору кишечника, необхідно приймати біфідобактерії, а також продукти, до складу яких входять ці корисні речовини. Це можуть бути йогурти і нежирний кефір, кисле.

Що не можна їсти після отруєння

Щоб не перенавантажувати травну систему в перші дні, необхідно уникати важкої, надмірно сухої і волокнистої їжі. До заборонених продуктів слід віднести свіжі овочі і фрукти в будь-якому вигляді, смажені і копчені страви, ковбасні вироби, консервацію, солодощі, різноманітну випічку, особливо дріжджову, страви з незбираного молока, в тому числі і кисломолочні продукти, бобові. Не рекомендується їсти  гриби, мед, варення і джем, а також не варто готувати каші з ячної, перлової і пшоняної крупи.

Не можна пити  газовану воду і алкогольні напої.

В цілому ж відновлення організму після отруєння процес тривалий і досить трудомісткий, вимагає уваги і терпіння хворого. І дієта в цьому процесі займає далеко не останнє місце.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут