додому Дієти і харчування

Хороші та погані підсолоджувачі

220

Деякі люди важко жити без цукру. В результаті вони набирають вагу, наражаються на ризик діабету, захворювань серця та печінки. Можна замість нього використовувати підсолоджувачі, але вони також завдають шкоди здоров’ю. Які з них найкращі, а від чого варто відмовитись.

Їх відносять до ідеальних підсолоджувачів через невелику кількість калорій. До каш корисно додавати бананове, яблучне пюре, а до йогуртів – ягоди. У десерти, соуси, салати та смузі можна класти фініки.

Натуральні ароматизатори

Вони не приносять насолоди, але змінюють смакові якості страв. Корисно використовувати пряні спеції – корицю та гвоздику, екстракти ванілі та мигдалю, какао-порошок. Поступово потяг до солодкого зникне.

Природні цукру

До них відносяться мед, кленовий сироп. Через високу калорійність їх слід вживати не більше однієї-двох чайних ложок на день. Ці продукти містять антиоксиданти та пребіотики, які живлять кишкову мікрофлору. Мед – джерело корисних вітамінів, мінералів. Всі ці натуральні продукти діють на організм, провокують збільшення ваги, підвищують ризики захворювань як справжній цукор.

Підсолоджувачі

Група включає два види продуктів:

  1. Натуральні. Найпопулярніший тип дієтологів – стевія, яку використовують у формі рослини, крапель, фільтр-пакетів. Вона має солодкий смак, не має калорій. Її можна додавати до напоїв, десертів, кисломолочних виробів та випічки.
  2. Штучні підсолоджувачі у вигляді крапель, пігулок. Вони поступово підвищують рівень глюкози в крові, у невеликих кількостях не становлять небезпеки. При частому вживанні препарати провокують потяг до солодких продуктів. Нерідко вони містять компоненти, шкідливі здоров’ю. Деякі підсолоджувачі викликають зміни кишкових бактерій, збільшення жирових накопичень, підвищують ризик непереносимості глюкози.

Хороші та погані підсолоджувачі

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут