додому Краса і здоров'я

Профілактика застуди

251

Чи знаєте ви, що існує понад 200 вірусів застуди (ГРВІ), які ви можете підхопити? Хоча це може здатися страшним і приголомшливим, хороша новина полягає в тому, що ви можете використовувати ті самі профілактичні заходи, щоб спробувати уникнути їх усіх. Інша хороша новина полягає в тому, що, як тільки у вас з’явився штам вірусу, ви виробляєте імунітет до цього конкретного штаму на все життя.

Типи вірусів застуди

Профілактика застуди

>

Холодний сезон триває з ранньої осені до ранньої весни і досягає піку в холодні, сухі зимові місяці. Люди проводять більшу частину свого часу у приміщенні, коли холодно, що полегшує вірусам перехід від господаря до господаря. Більше 200 вірусів можуть бути відповідальними за вашу застуду. Близько 35 відсотків цих вірусів належить до сімейства риновірусів.

Віруси застуди люблять тепле, вологе середовище вашого носа та верхніх дихальних шляхів, де вони ростуть. Віруси застуди потрапляють у носові проходи різними шляхами. Деякі потрапляють повітряно-краплинним шляхом, коли інфікована людина кашляє або чхає, а деякі переносяться на руках та звичайних предметах, таких як телефони, склянки для пиття та іграшки.

Як тільки ви отримаєте вірусні частинки на руки, все, що вам потрібно зробити, це торкнутися носа, рота (який є частиною верхніх дихальних шляхів) або очей (очі стікають у носові проходи), і вірус знайшов новий тимчасовий будинок.

Після того, як ви зазнали впливу вірусу застуди, симптоми виявляться через два-три дні, і через тиждень або два ви повинні позбутися найсильнішого нежитю і кашлю. Більшість людей впораються з застудою без ускладнень, але в кінцевому підсумку захворіти на синусову інфекцію або інфекцію вуха – і те, й інше може вимагати прийому антибіотиків. iКожен ризикує застудитися. Дорослі хворіють приблизно 2-4 десь у рік, а діти – 8-10. Хороша новина в тому, що як ви заразитеся одним конкретним вірусом застуди, у вас виробиться імунітет до цього штаму на все життя. Таким чином, до того часу, коли вам виповниться 60, якщо ви будете в нормі, в середньому ви застуджуватиметеся тільки один раз на рік.

Профілактика застуди

Захисні заходи проти звичайної застуди

Від застуди немає ліків, але ви можете захистити за правилами:

  • Мийте руки. Ваш найкращий захист від вірусу застуди – це часто мити руки з милом та водою. Якщо ви не завжди можете дістатися раковини, тримайте при собі трохи очищуючого гелю на спиртовій основі.
  • Тримайте руки подалі від обличчя. Оскільки віруси застуди люблять проникати у ваше тіло через рот, ніс та очі, тримати руки подалі від цих частин тіла необхідно для запобігання застуді.
  • Не використовуйте телефон, клавіатуру, ручку, склянку для пиття або будь-який інший предмет, де може підстерігати вірус застуди.
  • Робіть дезінфекцію. Віруси – витривалі істоти, які можуть жити на об’єктах до трьох годин. Використовуйте засіб для дезінфікування, спеціально призначений для вірусів застуди, для очищення місць загального користування.
  • Підтримуйте імунну систему в нормі. Правильно харчуйтесь, займайтеся спортом і справляйтеся зі стресом, щоб ваша імунна система працювала якнайкраще і допомагала вам боротися з будь-якою застудою.
  • Уникайте натовпу. Оскільки віруси застуди настільки заразні, ви підвищуєте свої шанси не заразитися, якщо триматиметеся подалі від зграї. Остерігайтеся популярних “ліків”. Немає переконливих наукових доказів, що ехінацея, цинк або вітамін С можуть вилікувати застуду. Насправді прийом надто великої кількості одного з них може спричинити небажані побічні ефекти.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут