додому Дієти і харчування

Горіхи кеш’ю — користь і шкода заморських горішків

Горіхи кеш’ю — користь і шкода цих горіхів вивчені не повністю. Відомо, що смачні заморські горішки дуже поживні і містять велику кількість біологічно активних речовин. В останні десятиліття число любителів горіхів кешью або індіанських горішків в нашій країні значно збільшилася.

23-12-14-foto-600x368-1

Де і як виростають горіхи кеш’ю

Батьківщиною смачних і дуже поживних горішків кеш’ю є Південна Америка. Тому горіхи кеш’ю називають іноді індіанськими горіхами. Це дуже незвичайні горіхи, так як ростуть вони на деревах і в зрілому вигляді представляють собою їстівну квітоніжку (яблуко-кешью), в основі якої знаходиться вигнута костянка — власне горіх. Яблука-кеш’ю — соковиті, злегка в’яжучі солодкі плоди оранжевого кольору. Вони дуже швидко псуються, тому їх не заготовляють про запас. Але з них виходить прекрасний сік і навіть домашнє вино.

На цьому незвичайні властивості горіхів кеш’ю не закінчуються. Їх не можна вживати в їжу сирими, так як під твердою шкаралупою знаходиться токсична масляниста рідина, яка виділяється ще однією м’якою оболонкою. При контакті зі шкірою та слизовими оболонками людини вона викликає опіки. Для того щоб уникнути отруєнь, горіхи кеш’ю продають без шкаралупи.

Очищаються горіхи тільки вручну, досвідченими робітницями, яким, проте, також не вдається уникнути опіків. Після видалення оболонки отруйне масло випарюють і горіхи стають їстівними. З отруйної речовини готують масло, яким потім просочують деревину.

Що входить до складу горіхів кеш’ю

Горіхи кеш’ю дуже поживні, оскільки містять велику кількість рослинного білка, поліненасичених жирних кислот, вуглеводів. Так, в 100 г цього поживного продукту міститься 25,5 г білка (до його складу входять багато незамінних та умовно-незамінних амінокислоти), 53,6 г рослинних жирів і 12, 6 г вуглеводів. Енергетична цінність 100 г горішків кеш’ю — 643 ккал.

Горішки кеш’ю — це справжні вітамінно-мінеральні комплекси.

До їх складу входять бета-каротин (з нього в організмі утворюється вітамін А), вітаміни Е, С, групи В. З макро- і мікроелементів в горішках кеш’ю присутні залізо, кальцій, фосфор, магній, натрій, калій, цинк.

23-12-14-foto-600x450-2

Якими корисними властивостями володіють горіхи кеш’ю

Завдяки своєму хімічному складу, горіхи кеш’ю чинять загальнооздоровчу дію і сприяють зміцненню імунітету. Тому їх рекомендують приймати людям, ослабленим після тяжких захворювань, операцій, часто і тривало хворіючих простудними захворюваннями, що страждають різними хронічними захворюваннями.

Біологічно активні речовини, що містяться в горіхах мають також антибактеріальну дію, тому на батьківщині вирощування горіхів їх застосовують для попередження стоматитів і карієсу. А вміст у горіхах великої кількості фосфору і кальцію сприяє зміцненню кісток і зубів.

Велика кількість вітаміну Е дозволяє рекомендувати горішки кеш’ю людям з гормональними розладами, в тому числі, страждаючим безпліддям жінкам і чоловікам. Присутність вітаміну Е і бета-каротину сприяє також оздоровленню шкіри — вона стає більш гладкою, пружною і молодою. З горіхів кеш’ю можна приготувати омолоджуючу маску для обличчя та шиї: неповний стакан горіхів замочують у холодній воді на 4:00, потім додають трохи петрушки, перемелюють в блендері і отриману кашку накладають ка шкіру обличчя і шиї на 15-20 хвилин.

Горіхи кеш’ю рекомендують вводити в добовий раціон харчування і при деяких шкірних захворюваннях, наприклад, при псоріазі.

Велика кількість поліненасичених жирних кислот (лінолевої та ліноленової — їх сьогодні часто називають Омега-3) дозволяє рекомендувати горіхи кеш’ю людям з підвищеним вмістом холестерину в крові. Це дозволяє попередити розвиток атеросклерозу (або призупинити його поширення) і формування таких широко поширених хвороб, як ішемічна хвороба серця, атеросклероз судин головного мозку і так далі.

Вміст у горішках калію, магнію і кальцію дозволяє рекомендувати їх хворим серцево-судинними захворюваннями, особливо, що супроводжуються порушеннями серцевого ритму — всі ці мінеральні речовини активізують роботу серцевого м’яза.

Чи є шкода від горішків кеш’ю і кому вони протипоказані

Основна шкода від горішків кеш’ю пов’язана з їх переїданням. При регулярному їх вживанні рекомендується приймати не більше 30 г в день. Якщо ж вживати їх у великій кількості, можливі надбавка у вазі і негативний вплив на печінку.

Протипоказані горішки кеш’ю при їх індивідуальній непереносимості організмом людини.

Користь і шкода горіхів кеш’ю залежить в основному від правильності їх вживання.