додому Поради

Купальник гачком: наряд для стильних рукодільниць

2540

В’язані купальники – це не тільки чудовий літній аксесуар для відпочинку, але і спосіб виразити свою індивідуальність. Як правило, подібна річ відразу ж привертає до себе увагу. До того ж в’язані купальники відмінно вписуються в новий тренд літньої моди – стиль бохо. Ще одним беззаперечним плюсом можна вважати те, що зв’язати подібну річ може не досвідчена рукодільниця. Головне – вибрати правильну пряжу і витратити трохи часу.

23-12-14-foto-600x451-3

Купальник гачком: опис

Найчастіше купальники в’яжуть гачком. Це дозволяє зробити річ не дуже важкою і ажурною в потрібних місцях. У виготовлення є свої особливості. Знаючи їх, Ви уникнете багатьох проблем при носінні.

Вид пряжі– найчастіше купальники виробляють з натуральної чистої бавовни. Готовий виріб не викликає неприємних відчуттів. До мінусів можна віднести те, що подібні купальники легко деформуються при носінні і дуже довго сохнуть. Тому краще всього вибирати бавовну в тому випадку, якщо Ви плануєте просто загоряти. В інших випадках варто зупинитися на пряжі з додаванням синтетики. Краще заздалегідь вивчити тактильні властивості ниток і прикласти їх до шкіри, щоб переконатися, що вони не викликають неприємних відчуттів. Що стосується метражу, то на купальники зазвичай купують тонку пряжу – близько 160 м. 100 гр.

Підкладка – в’язання гачком передбачає створення ажурного полотна. Тому така річ, як купальник вимагає додаткової підкладки. Зазвичай її виконують з трикотажу біфлексу. Деталі з тканини пришивають з вивороту ліфа і трусиків. Це дозволить не тільки запобігти просвічування після намокання, але і підтримає форму речі.

Додаткові пристосування – Вам можуть знадобитися спандексна нитка, шапинкові гумки, кісточки для верху і чашечки. Вся ця швейна фурнітура також допомагає тримати форму деталей і додає фігурі красиві обриси. Круглу гумку або спандексну нитку використовують при в’язанні верху. За допомогою перших роблять бретелі. Гумку просто обв’язують будь-яким зручним способом. Це дозволяє досягти еластичності бретелей. При цьому вони не деформуються після купання.

23-12-14-foto-600x900-5

Спандексну гумову нитку обв’язують навколо чашок, що збільшує їх прилягання до тіла. На жаль, це можливо лише для ліфів для грудей невеликого або середнього об’єму. Практично у всіх випадках слід використовувати силіконові чашечки. Їх вставляють у в’язаний гачком купальник після того, як пришили підклад в отриману кишеньку.

Моделі купальників – в даний момент особливо популярні роздільні бікіні і злиті танкіні з ажурними візерунками. Останній купальник більше підходить для купання. Також він виконує декоративні функції. Більш універсальним можна вважати бікіні. Також роздільні купальники простіше і швидше в’яжуться.

Купальник гачком з бісером: майстер клас

Цей роздільний купальник, задекорувати бісером, підійде на 38-40 розміри.

Вам знадобиться:

 1. Бавовняна пряжа 100 гр., 190 м. – 150 гр.
 2. Гачок №3
 3. Бісер для декору

Інструкція виготовлення:

 • Зв’яжіть ланцюжок з 20 повітряних петель. У першому ряду пров’яжіть стовпчики без накиду до останньої петлі, а в неї – 3 стовпчики без накиду. Переверніть отриману смужку і пров’яжіть нижню сторону такими ж стовпчиками. Ще раз переверніть в’язання.
 • 2 ряд – стовпчики до середини ряду. У середню петлю – 3 стовпчики без накиду. Завершити ряд знову стовпчиками.
 • В’яжіть таким чином ще 28 рядів. Чашечка закінчена. Її потрібно обв’язати по краях стовпчиками без накиду. Таким же чином зв’яжіть другу чашечку. З’єднайте обидві деталі стовпчиками. Вгорі кожної чашечки виконайте бретелі. Для цього приєднайте нитку в потрібному місці і почніть в’язати ланцюжок з 2 петель потрібної довжини. Таким же чином з 2-х сторін виконайте бічні зав’язки.
 • Для плавок зв’яжіть ланцюжок з 75 петель. Перші 4 ряди пров’яжіть стовпчиками без накиду. Починаючи з 5-го, на початку кожного ряду зменшуйте по 1 петлі. У Вас повинно залишитися 15 петель. Пров’яжіть полотно прямо стовпчиками без накиду ще 6 рядів. Продовжіть в’язання. Додаючи по 1 петлі на початку ряду. В’яжіть полотно ще 22 см. Готові плавки з’єднайте будь-яким зручним способом з боків. Прикрасьте купальник гачком бісером по нижній частині ліфа і по верху трусиків-плавок.

23-12-14-foto-600x801-4

Купальник для дівчинки гачком: виготовлення

Вам знадобиться:

 • Бавовняна пряжа – 100 гр., 200 м.
 • Гачок №3

Інструкція виготовлення:

 • Наберіть 48 повітряних петель (1 буде петлею підйому). Почніть пров’язувати їх стовпчиками без накиду. У кожному 1 ряду збавте з обох сторін по 1 петлі 4 рази, а в кожному 2 ряду – 13 петель 1 раз. В’яжіть прямо 9 см. полотна.
 • Через 24 см. від 1-го ряду почніть додавання з обох сторін: по 1 петлі 3 рази в кожному 1 ряду і по 1 петлі 8 разів в кожному 2 ряду. Через 34 см. закінчіть в’язання.
 • Для топа наберіть 24 повітряні петлі (перша буде підйомною петлею). Продовжити в’язання стовпчиками без накиду. У кожному 2 рядах зробити убавленія з обох сторін по 11 петель. Через 11 см. закінчіть в’язання. Другу деталь ліфа зв’язати аналогічним чином.
 • Топ з’єднати за допомогою повітряних петель. Зверху і з боків надв’яжіть бретелі і зав’язки. Плавки з’єднати з боків.
 • Контрастною ниткою обв’язати всі деталі по периметру стовпчиками без накиду. Купальник для дівчинки гачком готовий!

23-12-14-foto-600x1196-2

Купальник гачком може бути виконаний як простою в’язкою, так і ажурними візерунками. Іноді деталі в’яжуть з окремих мотивів. Найкраще для в’язання вибирати якісну сумішеву пряжу, в якій присутній акрил. Це запобіжить втраті форми і прискорить висихання. Особливу увагу слід приділити верхній частині. Для цього слід використовувати круглу капелюшну гумку або силіконову нитку, яку обв’язують стовпчиками без накиду.