додому Поради

Догляд за нижньою білизною: прання і зберігання

Будь-яка нижня білизна як продукт з делікатної матерії вимагає правильного за собою догляду, якщо ви розраховуєте користуватися ним тривалий термін. Причому зовсім неважливо, повсякденний це набір або білизна для особливого випадку, потрібно не тільки вміти носити, але і проводити догляд за нижньою білизною.

23-12-14-foto-600x400-1

Прання білизни

В ідеалі будь-яка нижня білизна переться вручну. Очевидно, що в наші дні при зайнятості на роботі і вдома на це практично не залишається ні часу, ні сил, тому на допомогу прийде пральна машина.

Будь-яку нижню білизну завжди потрібно прати окремо від іншого одягу. Причому її обов’язково потрібно відсортувати перед пранням. Першим ділом за кольором, так як якщо запустити в одному циклі прання, наприклад, білизну чорного і тілесного кольору, то, швидше за все, вона злиняє.

Далі дуже важливо впорядкувати речі і по виду матеріалу, з якого вони зроблені. Нижню білизну вкрай небезпечно прати з речами з грубих тканин, наприклад, з джинсами. Адже джинси не тільки напевно пофарбують ваш бюстгальтер, але й поламають його чашечки. З іншого боку, можна без побоювань прати нижню білизну з матеріалами більш делікатними, ніж вони самі, наприклад, з колготками з капрону.

Переться нижня білизна з використанням режиму делікатного або ручного прання. Це короткі цикли, під час яких машинка обходиться без інтенсивних маніпуляцій, здатних нашкодити білизні. Вибираючи температурний режим, зупиніться на холодному, не вище тридцяти градусів, тому що більш тепла вода може знищити всю еластичність вашої білизни.

Засіб для прання також підбирається, щоб забезпечити потрібну делікатність прання. Також важливо, щоб засіб добре розчинявся у воді. Цілком підійде засіб для дитячої білизни, тому що для нього встановлені більш високі стандарти делікатності. Зовсім недавно з’явилися і спеціальні засоби, що застосовуються тільки для нижньої білизни, бувають вони як ароматизовані, так і без ароматизаторів.

Зупиняючись на пранні бюстгальтерів, слід зазначити, що їх прання в машинці — справа досить ризикована. Крім чашок, проблемними можуть стати і інші елементи. Наприклад, кісточки, — вони не тільки можуть пошкодитися самі, а й зламати машину. Петлі або гачки можуть запросто порвати сам бюстгальтер, особливо якщо він вироблений з мережива. Мінімізувати ці ушкодження здатні спеціальні чохли або контейнери для прання. Гачки і петлі можна застебнути, щоб вони не чіплялися за іншу білизну.

Віджим та сушка білизни

Після прання обов’язково треба відмовитися від віджиму або машинної сушки. Якщо в першому випадку можуть постраждати формовані елементи вашого білизни, то в разі сушіння еластичні матеріали під впливом високих температур можуть стягтися і утворюються непотрібні вигини. Найкраще розвісити випрану білизну там, де повітря зможе надходити з усіх боків, тоді воно висохне рівномірно. Але варто уникати прямих сонячних променів, інакше тканина втратить свій колір.

Зберігання

Після просушування білизну слід скласти на зберігання. Не користуйтеся мішками або пакетами з поліетилену, це неестетично і не дуже практично. Краще використовувати коробки для зберігання білизни. Так вона не буде зім’ята, забезпечуватиметься доступом повітря, і ви завжди зможете швидко знайти те, що шукаєте. Ще один хороший варіант зберігання, якщо у вас досить багато місця, — на вішалках.