додому Краса і здоров'я

Очищення обличчя: як повернути шкірі здорове сяйво

Багато косметологів та їхніх клієнтів побоюються використовувати електричну техніку для процедури очищення обличчя. Ці апарати, від гальванічного струму до ультразвуку, інструкції до них, і протипоказання, які треба враховувати, викликають занепокоєння й сумніви з приводу безпеки. Але очищення обличчя необов’язково повинно бути пов’язане з такими складнощами. Є більш прості варіанти, які забезпечують ексфоліацію обличчя. Це очищення електричними щітками, а також вакуумне чищення обличчя.

23-12-14-foto-600x401-2

Очищення обличчя електричними щітками

Електричні щітки допомагають очистити шкіру і провести ексфоліацію. У поєднанні з абразивним скрабом вони підсилюють ефект ексфоліаціі. Електричні щітки також допомагають видалити надлишки шкірного сала, забруднення і макіяж, і ретельно очищають шкіру.

Більшість щіток мають насадки з нейлоновою щетиною, м’якою на дотик. Щітки можна використовувати в поєднанні з ручним очищенням обличчя і процедурою ексфоліаціі, або замість неї.

Для ретельного чищення всього обличчя, шиї та зони декольте застосовуються такі насадки:

 • Циліндрична щітка: ідеальна для верхньої частини грудей і шиї, дозволяє косметологам рухатися по вигину шиї
 • Кругла щітка: чудово підходить для обличчя
 • Маленька кругла щітка: дозволяє дістатися до таких важкодоступних ділянок як вигин підборіддя, крила носа і брови
 • Круглий спонж: цей варіант підходить для глибокого чищення більш чутливої ??шкіри, де потрібний більш м’який вплив

Швидкість обертання насадок-щіток можна підібрати з урахуванням потреб клієнта. Перш ніж почати процедуру очищення обличчя щітками, щітку злегка зволожують, а під час чищення використовують пар, щоб засіб, нанесений на шкіру, був вологим, і щітка легко рухалася по шкірі.

Вакуумне очищення обличчя

Вакуумне очищення обличчя — це механічний метод, який стимулює застояну лімфатичну рідину і допомагає негайно вивести токсини з шкіри. Вакуумне очищення можна використовувати як на окремих ділянках обличчя перед механічним чищенням, так і для циркуляції лімфи на всьому обличчі. Результати вакуумного чищення обличчя:

 • Допомагає позбутися застійних явищ шкіри
 • Видаляє комедони
 • Очищає шкіру від секрету сальних залоз
 • Допомагає зробити зморшки менш помітними
 • Зменшує набряклість
 • Глибоко очищає шкіру всередині
 • Допомагає вивести зі шкіри зайву рідину

При вакуумному очищенні обличчя використовується насадка з тонкого скла. Косметолог поміщає свій палець в отвір у цій насадці, що буквально створює вакуум, коли насадка стикається зі шкірою.

Під час використання приладу будьте обережні, щоб тиск був м’яким, сприяючим дренажу або видаленню скупчень шкірного сала.

Апарати для вакуумного чищення обличчя мають різні насадки, і найпопулярніша з них — плоска вакуумна насадка, яка ідеальна для застосування на всьому обличчі для обвислої шкіри. Інша корисна насадка — це маленька кругла вакуумна насадка. Вона ідеальна для точкового впливу, щоб очистити закупорені пори на носі, на підборідді і на інших маленьких ділянках.

Традиційно для гладкого і вільного ковзання насадки по шкірі використовуються масажні креми або масла, або очищаючі засоби. Склади для деінкрустаціі (глибокого очищення пор від жирових пробок і забруднень) і водорозчинні очищюючі складники ідеальні для жирної, забрудненої шкіри, у той час як очищаюче молочко або вершки підійдуть для сухої шкіри. Незалежно від того, на якій ділянці використовується той чи інший засіб, вакуумне чищення обличчя завжди слід проводити під паром, щоб і шкіра і засіб залишалися вологими.

23-12-14-foto-600x387-1

Індивідуальні особливості клієнта

Чищення обличчя електричними щітками і вакуумне чищення обличчя зазвичай бувають корисні для жирної шкіри, для шкіри з висипом вугрів, і для старіючої шкіри. Перед тим як робити процедуру чищення обличчя, косметолог повинен врахувати будь-які особливості шкіри клієнта, і будь-які процедури з електроприладами проводити з обережністю. Косметолог повинен завжди звірятися з рекомендацією щодо використання приладу і уникати агресивного впливу на шкіру клієнта, якщо у нього є такі проблеми як телеангіектазія (розширені стінки судин), розацеа і вугри 3-й і 4-го ступеня.

Чищення обличчя в домашніх умовах

Немає нічого краще, ніж зробити професійне чищення обличчя в салоні красоти, але це може бути дорого. Щоб підтримувати здоров’я шкіри в проміжках між професійними процедурами, або щоб самостійно очистити шкіру, спробуйте раз на тиждень робити цю домашню процедуру. Таке чищення обличчя підходить для жирної, сухої та комбінованої шкіри.

Очищення шкіри

Вам потрібно вмити обличчя, шию і вуха водою з хорошим очищуючим засобом, щоб видалити весь бруд і макіяж.

Не забудьте змити з очей косметику засобом для зняття макіяжу з очей. Хороші засоби, доступні у продажу, випускають такі марки як Clinique або Neutrogena.

Ексфоліація
За допомогою пальців втирайте м’який відлущуючий скраб в шкіру круговими рухами. Особливу увагу потрібно приділити таким ділянкам як ніс і лоб, або, якщо у вас комбінована шкіра, тим ділянкам, на яких шкіра зазвичай жирна. Добре сполосніть обличчя водою, оскільки відлущуючі скраби зазвичай сушать шкіру.

Пар
Є кілька способів розпарити обличчя. Ви можете наповнити тазик гарячою водою, намочити в ньому рушник і притиснути його до обличчя, повторивши це 2-3 рази. Або можна розпарити обличчя, сидячи над каструлею з гарячою водою, накривши голову рушником.

Нанесення маски
Для жирної шкіри скористайтеся маскою на основі глини. Якщо у вас суха шкіра, нанесіть на обличчя зволожуючу гелеву або кремову маску. Наносіть маску, уникаючи області навколо очей. Потримайте її на обличчі 10-20 хвилин (або згідно з вказівками на тубі або баночці). Ретельно змийте.

Ви можете скористатися готовою маскою, або приготувати її самі.

Зволоження
Нанесіть на обличчя і шию заспокійливий зволожуючий крем. Якщо ви хочете скористатися органічним засобом, замість крему підійде кокосова олія першого холодного віджиму.