додому Краса і здоров'я

Як зробити якісне мелірування в домашніх умовах?

Охоча до змін у своєму житті жінка в 70% випадків записується до перукаря або самостійно вивчає асортимент професійних магазинів для майстрів краси. Змінюється не тільки довжина волосся, але і їх зовнішній вигляд. Зокрема, продовжує утримуватися високий попит на мелірування. І якщо просте фарбування сьогодні вже доступно кожній, про те, як зробити мелірування в домашніх умовах, знають не всі.

Дана процедура являє собою окремий напрямок у фарбуванні волосся, коли зміни кольору піддається не все полотно локонів, а лише його поздовжні частини. Коли мелірування тільки потрапило в список модних трендів, воно дозволяло лише освітлити волосся по пасмам. Потім процедура пройшла ряд модифікацій, внаслідок чого з’явилися такі підвиди, як колорування (додавання інших кольорів), проставлення відблисків, шатушь, та багато ін.

Деякі з них доступні лише кваліфікованим майстрам через велику кількість тонкощів при створенні та загальній трудомісткості роботи. Однак частина з нових варіацій, а також класичний варіант мелірування легко зробити самостійно. По-перше, це неабияк збереже Ваш бюджет, а, по-друге, Ви самі будете варіювати товщину пасом, інтенсивність, частоту і насиченість кольору.

23-12-14-foto-600x281-4

До того ж, це може заощадити і Ваш час. Але заздалегідь варто підготуватися до того, що якщо на звичайне фарбування волосся потрібно 10-30 хв (залежно від їх довжини і густоти), то процес нанесення складу на окремі пасма займе до 1 год. Тому краще, якщо хтось Вам допоможе в цій непростій справі.

Як і у випадку з класичним фарбуванням, знадобиться суміш з барвника і його активатора (оксігента), можливо, доведеться придбати коректор, якщо захочеться видозмінити колірний нюанс, а також пластикова або керамічна миска, плоска і вузька кисть, гребінець з довгою гострою ручкою, короткі перукарські затиски-качечки і фольга. Останнього матеріалу необхідно багато: кожна пасмо буде пакуватися подвійним шаром, тому розраховувати доведеться згідно довжині волосся і кількістю локонів, які потрібно пофарбувати.

Спосіб мелірування волосся при використанні фольги є найоптимальнішим для тих, хто ще жодного разу не вдавався до подібної процедури. Крім того, через те, що пасма будуть знаходитися в закритому просторі, колір на них проявиться м’якше. Підсумковий контраст з полотном волосся, що не піддається хімічному впливу, виявиться не таким разючим. Така методика підходить людям, охочим отримати максимально природний ефект.

Існує й інший спосіб домашнього мелірування: через спеціальну шапочку, в котрій згідно певного порядку зроблені дірочки. Виріб надягається на голову, після чого через кожен отвір витягується пасмо волосся. Фарбування відбувається при контакті з киснем, пакувати локони після нанесення суміші не потрібно. Подібний варіант рекомендований дівчатам з короткою стрижкою, оскільки є найбільш зручним для них. Шапочку можна придбати в професійному магазині, а можна зробити самостійно, взявши просту целофанову для душу. В останньому випадку ширину і частоту прорізів легко варіювати на власний розсуд, і, звичайно, це набагато дешевше, ніж придбати виріб в магазині.

Класичне мелірування в домашніх умовах: поради

Просте мелірування вважається найлегшим для самостійного виконання: навіть на задній області мінімальний ризик зіпсувати зачіску. Фарбувальна суміш вибирається така ж, як для знебарвлення, і краще всього купувати її у професійній марки. Зокрема, у Estel це лінійка S-OS, у Cutrin серія SpecialBlond, у Igora-в лінійці Royal тони 12 рівня. Відтінки вибираються на холодній базі: перлинні, рожеві, попелясті, рідше — золотисті.

23-12-14-foto-600x525-2

Витрати засобу для мелірування часто виходить в 2-3 рази менше, ніж при повноцінному фарбуванні. І оскільки класичне мелірування — те ж освітлення, варто подбати про гарному догляді навіть під час самої процедури. Наприклад, додати в суміш ампулу хромоенергетичного комплексу марки Estel: на хімічний склад і колір це не матиме впливу, але послужить захистом для волосся.

Крім покупки крему-фарби потрібно підготувати і лосьйон-активатор, інакше іменований оксидом або оксигентом. Тут слід пам’ятати, що 3% міняє відтінок лише в районі 1 рівня, тому вибір належить зробити між 6-12%. Максимальний відсоток оксигента дозволений тільки дівчатам з дуже темними і щільними волоссям, оскільки він занадто агресивний. 9% вважається універсальним для бази 5-2 рівня, а також при нормальному волоссі, ще не змордоване частими фарбуванням, укладанням термоприладами і т.д. До того ж, він не так гостро сприймається шкірою голови. А оксид 6% змінює тон на 2-3 рівня, тому дає найбільш природне і легке освітлення, а також рекомендоване дівчатам зі слабкими, пористими і виснаженими волоссями. Хоча при подібному їх стан освітлення небажано.

Перед початком процедури плечі обов’язково накриваються пелериною, замінити яку здатний старий рушник. Також бажано обробити шкіру жирним кремом: фарба, яка потрапляє в цю область змиється легше, не встигнувши в’їстися навіть у верхній шар епідермісу. Мелірувати бажано волосся, які зазнали миття день або 2 назад, щоб зберегти природний захисний прошарок у шкірі голови.

Полотно волосся старанно розчісується і ділиться по зонах: потилична, тім’яні і верхівка. Процес фарбування починати рекомендовано з потиличної області, просуватися від неї поступово вгору, убік і вперед. Верхні шари обробляються в самому кінці.

Фольга нарізається смугами, чия ширина залежить від бажаної ширини мелірованого пасма. Довжина повинна виявитися на 18-20 см більше довжини локона, якщо волосся досягають талії. Під вибране і відчесане пасмо підкладається розтягнута і відпрасована смуга фольги, верхній її край необхідно підігнути на 0,5-0,7 см всередину. Потім по пасма пензлем рівномірно розподіляється барвна суміш, вільна частина фольги підгинається, закриваючи локон зверху, і запечатується з боків. Таку процедуру повторюють для всіх пасм, які необхідно виділити кольором. Після закінчення необхідного часу пасма по черзі промиваються в тому ж порядку, в якому фарбуються.

Каліфорнійське мелірування в домашніх умовах: поради

Каліфорнійське або венеціанське мелірування є різновидом мелірування шатушь. Його привабливість полягає в природному ефекті вигорання волосся, що дозволяє навіть рідше відвідувати перукаря для оновлення кольору: перехід між пофарбованою частиною і натуральною не буде помітний.

23-12-14-foto-600x291-3

У домашніх умовах венеціанське мелірування здійснити набагато складніше, ніж класичне, оскільки тут важлива точність розподілу хімічного складу, представленого вже не звичною фарбою, а пастою на основі воску. Але незаперечний плюс цього засобу в його дбайливому ставленні до волосся. Отже, зробити каліфорнійське мелірування може та дівчина, яка боїться за стан своїх локонів. Фольга тут не застосовується, тому освітлювач випаровується, а значить, завдає меншої шкоди волоссю.

Наступний нюанс в венеціанському меліруванні — знання основ колористики, адже замість першого кольору на пасмо наноситься відразу 4 родинних, що плавно зливаються між собою. Найсвітліший, який є відблиском, припадає на кінчик локона, а в міру підйому до коріння відтінок темніє. До того ж, якщо класичне мелірування дозволяло зробити безліч тонких пасом, у венеціанському необхідно брати більш широкі, і в сумі їх кількість за площею буде переважати над полотном натурального волосся.

Найкраще каліфорнійське мелірування виглядає на темно-русявому і каштановому волоссі, тим більше що для нього використовуються відтінки від коньячних до шампанського і меду. Чим більше нюансів змішувати і накладати один на одного, тим дорожчий і цікавіший вийде ефект. При виборі світлих, які контрастують з Вашою натуральної базою, відтінків Ви отримаєте класичне венеціанське або мультітональне каліфорнійське мелірування. А при більш м’якій різниці рівнів (коньячні або кавові пасма на каштановому полотні) технологія буде називатися класичною каліфорнійською.

Після будь-якого з видів фарбування рекомендовано нанести на локони живильний бальзам, оскільки освітлення впливає на них більш негативно, ніж звичайне зміна тону на 1-2 рівня. І обов’язково згодом підібрати якісний і сильний догляд, який збереже Ваше волосся здоровими і блискучими.