додому Краса і здоров'я

Хочете перевірити здоров’я серця і мозку? Просто потисніть рідним руку!

135

Розповідаємо, як розшифрувати результати цього простого інформативного тесту про стан здоров’я!

Як перевірити стан свого здоров’я, не виходячи з дому? Як не дивно, іноді для цього досить просто як слід потиснути комусь руку – і попросити розповісти про відчуття. Зрозуміло, цей експрес-тест не замінить повноцінного обстеження у лікаря, але дещо розповісти про ваше здоров’я рукостискання все ж зможе.

Не займайтеся самолікуванням! У наших статтях ми збираємо останні наукові дані і думки авторитетних експертів в області здоров’я. Але пам’ятайте: поставити діагноз і призначити лікування може тільки лікар.

Оцінити ризик розвитку раку

Велике дослідження, яке провели фахівці з Університету Глазго, підтвердило: фортеця і сила рукостискання безпосередньо пов’язані з нашим здоров’ям – особливо в старшому віці. В рамках експерименту вчені оцінили силу рукостискання у більш ніж півмільйона людей у віці від 40 до 69 років, а потім протягом десятиліть відстежували стан здоров’я добровольців. З’ясувалося, зокрема, що люди, чиє рукостискання було слабкіше, ніж у більшості ровесників, в результаті частіше стикалися з хворобами легенів, а також на рак грудей, легенів і кишечника.

Перевірити роботу серця

Якщо ви старше 60 років, то ваше рукостискання може бути майже таким же вірним індикатором здоров’я серця, як і кардіограма. Це підтвердило те ж дослідження вчених з Університету Глазго: чим слабшими були руки добровольців старшого віку, тим вище був їх особистих ризик хвороб серця. Але найдивніше те, що після того, як учасники дослідження починали тренуватися, а їх рукостискання ставало міцніше, поліпшувалося і стан їх серця. Так що радимо взяти на замітку!

Оцінити здоров’я мозку

Ще одне дослідження зв’язку сили рукостискання і стану здоров’я провели дослідники із Сполученого Королівства. Результати експерименту, опублікованого в Journal of Psychoses and Related Brain Disorders, в якому взяли участь понад 475 тисяч осіб, показали: існує прямий зв’язок між фортецею рукостискання і рівнем роботи мозку. Так, ті добровольці, які жали руку особливо сильно, в результаті демонстрували кращі результати тестування, яке включало завдання на швидкість реакції, рішення логічних задач і безліч різних тестів пам’яті.

Очевидно, існує прямий зв’язок між фізичною силою і здоров’ям мозку, вважає керівник дослідження, Джозеф Ферт, доктор філософії, науковий співробітник NICM. Інститут медичних досліджень Університету Західного Сіднея і почесний науковий співробітник Манчестерського університету.

Чи варто тренувати силу рук?

Коротка відповідь – безсумнівно! Два великих дослідження, проведених вченими з Дослідницького інституту здоров’я населення Університету Макмастера, підтвердили: аеробні вправи покращують не тільки наші фізичні дані, але і здоров’я мозку. А ще одне дослідження 2015 року, результати якого були опубліковані у виданні The Lancet, підтверджують: нарощування фізичної форми ( в тому числі і сили рукостискання ) в результаті знижує наш ризик смертельно небезпечних захворювань – незалежно від віку.

попередня статтяЧому потрібно спробувати розтяжку із партнером
наступна статтяСхуднути після клімаксу: як харчуватися і тренуватися жінкам після 50 років

Додати коментар