додому Дієти і харчування

Експерти назвали ягоду, здатну захистити від хвороби Альцгеймера

189

Згідно з новим дослідженням вчених з Університету Раш (США), пеларгонідин — біоактивне з’єднання, виявлене в полуниці, — може бути пов’язаний зі зменшенням кількості нейрофібрилярних клубків в головному мозку, які утворюються при хворобі Альцгеймера. Фахівці вивчили дані 575 померлих учасників довгострокового дослідження Rush Memory and Aging Project, яке почалося в 1997 році.

Image from Max Pixel, Ліцензія на використання Creative Commons Zero-CC0

Вчені провели розтин мозку учасників і оцінили їх дієту за допомогою опитувальників, які добровольці заповнювали протягом майже 20 років спостереження до смерті. Також за життя всі випробовувані щорічно проходили стандартизоване тестування когнітивних здібностей в п’яти областях: епізодична пам’ять, робоча пам’ять, семантична пам’ять, зорово-просторові здібності і швидкість сприйняття інформації.

Результати дослідження, опубліковані в Journal of Alzheimer’s Disease, показали, що в учасників, які частіше за інших вживали полуницю (їли мінімум одну порцію ягід на тиждень), тим самим отримуючи багато пеларгонідину, в мозку було менше бета-амілоїдів і нейрофібрилярних клубків, пов’язаних з розвитком хвороби Альцгеймера. Результати залишилися незмінними після їх коригування з урахуванням інших факторів, що впливають на мозок і когнітивні здібності, таких як освіта, генетична схильність до хвороби Альцгеймера, вітамін E і вітамін C.

“Незважаючи на те, що роль пеларгонідину в підтримці здоров’я мозку у літніх людей потребує подальшого вивчення, додавання полуниці в раціон може бути простим і доступним способом профілактики хвороби Альцгеймера»,— сказав Пуджа Агарвал, один з авторів дослідження.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

попередня статтяВисоке споживання кальцію і енергійні фізичні вправи сприяють збільшенню щільності кісткової тканини
наступна статтяНе тільки молоко: продукти, в яких найбільше кальцію

Додати коментар