додому Фітнес і спорт

Високе споживання кальцію і енергійні фізичні вправи сприяють збільшенню щільності кісткової тканини

410

Дослідники з Університету Уельсу та Університету Ексетера, Великобританія, припускають, що поєднання високого споживання кальцію та інтенсивних фізичних вправ є ключем до оптимального збільшення щільності кісткової тканини.

Photo by Alonso Reyes on Unsplash

Препубертатний період є критичним періодом для нарощування кісткової маси у дітей. Міцні кістки важливі для росту та розвитку з очевидних причин. Поширена думка, що споживання кальцію та фізична активність — це два способи позитивного впливу на щільність кісток.

Але споживання рекомендованих FDA 800 міліграмів кальцію на день, що приблизно еквівалентно трьом склянкам молока по 8 унцій, або лише фізичної активності недостатньо, щоб допомогти дітям цієї вікової групи зберегти максимальну кількість кісткової маси.

Кілька досліджень досліджували інтерактивні ефекти споживання кальцію та фізичної активності, особливо ті, що розрізняють види діяльності, які найбільш позитивно впливають на щільність кісток. Але дослідження ” інтерактивного впливу звичайної фізичної активності та споживання кальцію на щільність кісток у хлопчиків та дівчаток» робить саме це. Результати дослідження опубліковані у випуску журналу прикладної фізіології.

Використовуючи щоденники харчування та акселерометри, дослідники змогли відстежити поведінку 38 дівчат та 38 хлопчиків у віці від 8 до 11 років. Вони помітили, що синергетичний ефект високого рівня споживання кальцію та інтенсивної (на відміну від помірної або низькоінтенсивної) активності були найбільш ефективними у нарощуванні та збереженні кісткової маси. Їх дані вказують на те, що діти повинні займатися від 25 до 40 хвилин активної діяльності і споживати не менше 700-800 міліграмів дієтичного кальцію в день.

Для цього дослідження енергійна активність могла включати такі дії, як біг, гра в п’ятнашки, стрибки зі скакалкою і т. д.

“ВАМ НЕ ПОТРІБНО СТРИБАТИ НА СКАКАЛЦІ ПРОТЯГОМ ПІВГОДИНИ. ЦЕ ВВАЖАЛОСЯ Б ДУЖЕ ВАЖКОЮ СПРАВОЮ. НАСПРАВДІ МИ ГОВОРИМО ПРО ТУ ЕНЕРГІЮ, ЯКУ ВИ ОЧІКУЄТЕ ВІД ДІТЕЙ, КОЛИ ВОНИ ГРАЮТЬ НА ВУЛИЦІ З М’ЯЧЕМ АБО СКАКАЛКОЮ, — СКАЗАВ ДОКТОР ЕСТОН. – ШВИДКА ПРОГУЛЯНКА ЗІ ШВИДКІСТЮ БЛИЗЬКО 4 МИЛЬ НА ГОДИНУ ЗРОБИЛА Б СВОЮ СПРАВУ. ЙДЕТЬСЯ ПРО ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ ЕНЕРГІЇ В СТАНІ СПОКОЮ ПРИБЛИЗНО В 6-8 РАЗІВ. ІДЕЯ ПОЛЯГАЄ В ТОМУ, ЩОБ» НАКОПИЧУВАТИ»ТАКІ ЕНЕРГОВИТРАТИ ПРОТЯГОМ ДНЯ, ЩОБ В ЦІЛОМУ БЛИЗЬКО ПІВГОДИНИ”.

Метою цього дослідження було оцінити інтерактивний вплив звичайної фізичної активності (загальної та інтенсивної інтенсивності) та споживання кальцію на вміст мінеральних речовин у кістках (BMC) у хлопчиків та дівчаток препубертатного віку.

Сімдесят шість дітей у віці від 8 до 11 років носили акселерометри протягом 7 днів для оцінки активності. Споживання кальцію оцінювали за допомогою 4-денного зваженого щоденника харчування. BMC та поверхнева щільність (мінеральна щільність кісток) вимірювали на всьому тілі, проксимальному відділі стегнової кістки та шийці стегнової кістки за допомогою двоенергетичної рентгенівської абсорбціометрії. Для оцінки внеску фізичної активності (загальної та інтенсивної) та споживання кальцію в BMC використовували регресійний аналіз, розрахований за площею кісток та масою тіла.

У хлопчиків і дівчаток, а також в проксимальному відділі стегнової кістки і шийці стегнової кістки були виявлені інтерактивні ефекти інтенсивної активності (6 метаболічних еквівалентів) і споживання кальцію в цілому.

Залишковий BMC був високим лише в тому випадку, якщо і активна активність, і споживання кальцію були високими. Не було ніяких взаємодіючих ефектів загальної (на відміну від активної) активності і споживання кальцію. Це дослідження надає докази синергічної дії звичайної активної діяльності та споживання кальцію на кісткову масу у дітей. Рекомендації щодо оптимізації кісткової маси повинні відображати цей синергізм. Про це пише News-Medical.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

Додати коментар