додому Краса і здоров'я

Як часто потрібно проводити професійну гігієну порожнини рота

228

Ви знали, що 90% дорослих не вміють правильно чистити зуби? Саме через це розвивається карієс і руйнуються зуби. На тлі цієї інформації не потрібно пояснювати наскільки важлива регулярна професійна чистка зубів.

Photo by Caroline LM on Unsplash

Як часто потрібна ця процедура, і скільки вона допомагає заощадити в майбутньому – розповідаємо про одну з найважливіших процедур в стоматології.

“Навіщо потрібна професійна гігієна, якщо я добре чищу зуби?»

Після комплексного домашнього догляду з використанням якісної щітки, флосса, іригатора і ополіскувача в роті все одно залишається більше 10% м’якого зубного нальоту. Якщо ви використовуєте тільки щітку, то залишок збільшується до 40%.

М’який зубний наліт-це скупчення бактерій, яке сформувало щільну плівку. Для створення нового шару нальоту бактеріям, що залишилися в роті після чищення зубів, потрібно всього кілька годин.

Чим небезпечний наліт? Згодом відкладення м’якого нальоту твердне і перетворюється в зубний камінь – стійке мінералізоване скупчення бактерій. В процесі життєдіяльності бактерії виділяють кислоту, яка руйнує емаль і дратує ясна, викликаючи розвиток карієсу і запалення.

У домашніх умовах ніколи не вийде видалити зубний камінь і очистити від нальоту інтердентальний простір – недоступну зону між аномально розташованими зубами.

Результативність домашньої чистки також знижують:

 • тріщини і відколи на зубах;
 • скупченість зубних одиниць;
 • встановлені ортодонтичні конструкції;
 • наявність ясенних кишень.

Єдиний спосіб прибрати 100% нальоту – прийти на професійну ультразвукову або абразивну чистку в стоматологічну клініку.

Як часто потрібно робити чистку?

Професійна гігієна порожнини рота необхідна всім дорослим і дітям від 1,5-3 років. Здоровим пацієнтам – 1 раз в 6 місяців. За особливими показаннями-частіше:

 • раз на 3 місяці – при недостатньому домашньому догляді, палінні, зловживанні кавою;
 • раз в 3-4 місяці – в період носіння брекетів;
 • раз в 2-3 місяці – в ході лікування пародонтиту.

Як регулярне чищення допомагає заощадити?

Наліт загрожує не тільки розвитком карієсу, але і запальними захворюваннями пародонту: гінгівітом і його деструктивною формою – пародонтитом. У свою чергу, пародонтит супроводжується руйнуванням тканин, які утримують корінь зуба – він втрачає стійкість, з часом руйнується і випадає.

Залишки нальоту в ясенних кишенях-прямий шлях до втрати зубних одиниць. Оскільки самостійно видалити наліт з кишень не можна, то профгігієна необхідна для збереження зубів.

6 явних ознак, що пора відвідати стоматолога-гігієніста

 1. Минуло 6 місяців з моменту останньої чистки
 2. Присутній неприємний запах з рота
 3. Зубна нитка застряє в міжзубних проміжках
 4. Відчувається шорсткість на поверхні зубів, яке не ходить після чищення
 5. З’явилася або посилилася чутливість при вживанні гарячого або холодного
 6. Помітна пігментація на зубах

Виявивши у себе один з цих ознак – запишіться на чистку. Не відкладайте процедуру, щоб зберегти здоров’я зубів і рідше відвідувати стоматолога по менш приємним приводів.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

Додати коментар