додому Краса і здоров'я

Синіють губи: переохолодження чи хвороба?

Губи приймають синюватий відтінок на морозі або холодному Але зміна кольору при нормальній температурі може свідчити і про серйозні порушення в роботі організму. Такий симптом у медицині називають ціанозом. Якщо губи синіють без впливу зовнішніх причин, людині потрібна кваліфікована медична допомога.

Чому синіють губи?

Основною причиною зміни кольору шкірних покровів вважається дефіцит кисню у крові. Причому синюватий відтінок набувають не лише губ, а й інших ділянок тіла. Викликати кисневу недостатність можуть серйозні недуги серцево-судинної системи, наприклад, тромбоемболія легеневої артерії. На хвороби серця та судин вказують прискорений пульс та задишка.

Є й інші причини того, що синіють губи. До них відносяться: зловживання алкоголем і сигаретами; отруєння організму токсичними речовинами;

дефіцит заліза в крові (анемія);

патології дихальних шляхів.

У дошкільнят синюшний тон губ може свідчити про початок серйозного захворювання — крупа. Додатковими ознаками тут є задишка, спазми горла і кашель, що гавкає. Що робити, якщо губи посиніли? Синева в цьому випадку виникає через звуження судин та недостатній приплив крові до слизової оболонки.

Як впоратися з реакцією на холод Зайти в тепле приміщення і закутатися в плед. Випити гарячий напій, краще трав’яний чай. Кава не підійде: кофеїн викликає звуження судин.

Трохи пострибати, помахати руками, поприсідати. Якщо до теплого приміщення потрібно ще добратися, допомагає нехитрий прийом. Прикрийте рота долонями, складеними ковшком, і подихайте в них. Це зігріє і руки, і губи.

Затятим курцям і любителям спиртного повернути нормальний колір губ допоможе тільки відмова від шкідливих звичок.

Якщо губи синіють, це може бути симптомом порушення роботи кровоносної системи

Невеликий дефіцит заліза допоможуть відновити продукти, багаті на цей мікроелемент:

телятина і печінка;

виноград та гранати;

томати та буряк.

Тривала анемія вимагає лікарського спостереження та прийому препаратів, що містять залізо. Особливо це стосується жінок і молодих матусь.

Якщо губи синіють не від переохолодження, а до алкоголю та сигарет ви байдужі, потрібно звернутися за консультацією до терапевта. Можливо, це тривожні сигнали серйозної недуги, особливо якщо зміна відтінку слизових оболонок супроводжується іншими неприємними симптомами.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут