додому Новини

Ефективна вакцина від меланоми

129

Американські вчені розробили новий препарат, який у поєднанні з традиційною терапією може лікувати агресивні форми раку шкіри та запобігати його рецидивам. Результати їх відкриття були опубліковані в журналі PNAS.

Після уколів Прогестерона - відновлення жіночого здоров'я

Очолювана професором Дейлом Богером з науково-дослідного інституту Скриппса в Сан-Дієго, штат Каліфорнія, та імунологом Брюсом Бойтлером, лауреатом Нобелівської премії з фізіології та медицини, дослідницька група зосередилася на пошуку нових методів лікування раку шкіри. Вони випробували три різні варіанти терапії на лабораторних мишах з агресивною меланомою. Тварини були розділені на три групи: перша отримала вакцину проти раку шкіри, друга – вакцину, що містить молекулу дипровоз, і третя – вакцину, що містить алюміній. Дипровоцизм та алюміній діють як ад’юванти для посилення імунної відповіді організму на вакцину. Крім того, всі лабораторні тварини, які брали участь у дослідженні, отримували імунотерапію проти PD-L1.

Діпровоцизм привернув увагу дослідників, оскільки його легко синтезувати та модифікувати, що робить його перспективним кандидатом для розробки терапії раку. Вчені виявили, що вісім мишей, які отримували вакцину дипровоцим на додаток до терапії PD-L1, мали 100% виживання протягом 54 днів. Ті, хто отримував PD-L1 та алюмінієву вакцину, показали 25% виживання за той же період. Навпаки, гризуни, які отримували імунотерапію і тільки вакцину, не вижили. Однак терапевтична ефективність була не єдиним успіхом діпровоціма; це також знизило ризик рецидиву пухлини.

“Подібно до того, як звичайні щеплення вчать організм боротися з патогенами, ця вакцина стимулює імунну систему і допомагає їй боротися з пухлиною і запобігати рецидивам”, – пояснює професор Дейл Богер.

Спроби виростити меланому у гризунів з групи діпровоціма не увінчалися успіхом. Дослідники виявили, що ця речовина посилює імунну відповідь, змушуючи організм виробляти більше лейкоцитів для боротьби з пухлиною. Професор Богер і його колеги також встановили, що вакцину дипровоцим необов’язково вводити безпосередньо в ракову пухлину, її можна вводити внутрішньом’язово. Ця вакцинація проводиться двома дозами з інтервалом у сім днів.

Вчені планують довести ефективність цієї нової вакцини при лікуванні людей, які страждають меланомою, в найближчому майбутньому.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут