додому Краса і здоров'я

Мозкова діяльність залежить від сезону – вчені

104

Французькі та канадські фахівці провели унікальне дослідження для визначення механізмів функціонування мозку і їх залежності від різних факторів.

Image by hainguyenrp from Pixabay

В експерименті взяли участь понад 3000 добровольців у віці 70 років і старше, у деяких з яких була діагностована хвороба Альцгеймера.

Багаторічні спостереження за цими особинами показали, що мозкова активність людини найбільш активна з кінця літа до початку осені. Однак із наближенням зими функції мозку значно погіршуються, переходячи до свого роду “сплячого режиму”, який триває до ранньої весни.

Медичні працівники відзначають, що якщо когнітивне зниження прирівнюється до старіння, це фактично додає додаткові п’ять років. Більше того, вони вважають, що деменція або помірні когнітивні порушення збільшуються на 31% у холодні місяці.

На думку вчених, ця ситуація, ймовірно, пов’язана з цілою низкою факторів, причому першорядне значення мають рівень вітаміну D в крові і загальний гормональний баланс.

Ефективність роботи мозку також залежить від достатньої кількості світла і тепла, які переважають влітку і на початку осені.

Експерти також пов’язують це з можливістю влітку споживати велику кількість вітамінів, що містяться у фруктах і овочах, позитивно впливають на здоров’я і якість сну, тим самим підвищуючи мозкову активність.

Крім того, взимку мозок менш продуктивний і часто впадає в “сплячку” через те, що холодні сезони також є періодами застуд і вірусних інфекцій, що негативно впливають на його функції.

Раніше вчені заявляли, що при народженні в мозку людини немає певної області, відповідальної за розпізнавання людей і предметів. Навички розпізнавання розвиваються з часом.

Вчені з Гарварду кажуть, що для того, щоб мозок навчився розпізнавати певне зображення, він повинен спочатку “встановити”, а потім посилити візуальний образ.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут