додому Дієти і харчування

Дієтолог Чорна пояснила, чому не можна їсти багато винограду

435

Багато хто з нас помилково вважають цю ягоду нешкідливою і спокійно насолоджуються нею, не обмежуючи себе у кількості. Але чи справді виноград несе організму лише користь? Про це нам розповів експерт. Але надмірне споживання ягоди може завдати істотної шкоди. Крім того, певної категорії людей є виноград вкрай небезпечно.

Image by angel1238812 from Pixabay

Через високий вміст цукру, виноград категорично протипоказаний хворим на цукровий діабет. Людям, які страждають на ожиріння і зовсім варто забути про виноград через свою високу калорійність. Крім того, не варто споживати його при виразці шлунка. При гіпертонії, проблемах із печінкою лікарі рекомендують з обережністю ставитись до вибору на користь ягоди. Також виноград протипоказаний людям з непереносимістю фруктози, адже навіть у невеликій кількості він може спричинити здуття живота та інші неприємності у роботі шлунково-кишкового тракту.

До речі, стоматологи теж не радять захоплюватися цією підступною ягодою. Справа в тому, що кислоти, що містяться у винограді, здатні завдати істотної шкоди емалі зубів, а якщо у вас вже є карієс, то і зовсім погіршити ситуацію. Однак, якщо вам зовсім не терпиться насолодитися смаком соковитого винограду, то обмежте його кількість. А ось вагітним жінкам, виявляється, взагалі варто прибрати виноград з раціону або вживати його в мінімальній кількості після схвалення лікаря. Втім, незважаючи на всі побоювання, виноград несе в собі багато користі. У ягоді містяться вітаміни, здатні протистояти онкологічним захворюванням. Крім цього, помірне споживання винограду зміцнює імунітет, покращує роботу шлунково-кишкового тракту та благотворно впливає на зір.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут