додому Поради

Суть та дія ефекту плацебо

214

Розум людини іноді допомагає тілу зцілитися. Як на хворих впливає ефект плацебо. Результати, які отримують від прийому ліків-пустушок, дослідження вчених. Чи можна такий метод вважати лікуванням. Як працює ефект плацебо Хворому дають таблетку, ставлять укол, але препарати не мають активної речовини, яка впливає на здоров’я. Плацебо може складатися із цукру або сольового розчину, води. Після таких ліків людина відчуває зміни.

Наприклад, дослідники пропонували людям плацебо та казали, що це стимулятор. Після прийому таблетки вони підвищився тиск, почастішав пульс. Коли людина думає про побічні ефекти, вони з’являються з більшою ймовірністю.

Суть та дія ефекту плацебо

Одна з теорій пояснює, що зміни виникають як результат очікувань хворого. Коли він сподівається на таблетку, не виключено, що в організмі відбувається реакція, подібна до дії лікарських препаратів. Дослідження показують, що плацебо викликає реальні фізичні зміни.

Експерти впевнені в наявності залежності між силою очікування результатів і тим, що виходить. Чим глибше почуття, тим більша ймовірність позитивних результатів.Згідно з дослідженнями, присвяченими лікуванню астми, хворі, які застосовували інгалятор, заправлений водою, знімали напад не менш результативно, ніж за допомогою ліків. Ефект плацебо покращує самопочуття при наступних захворюваннях та станах: /p>

  • Синдром роздратованого кишечника.
  • Депресія.
  • Порушення сну.
  • Менопауза.
  • Хронічний біль .

Учені використовують ліки-пустушки під час випробування нових препаратів, щоб дізнатися, як вони діють на людину. Наприклад, одній групі дали засіб зниження рівня холестерину, а друга отримала плацебо. При цьому учасники експерименту не знали, які ліки прийматимуть. Потім вчені порівняли підсумки. У такий спосіб вони виявили дієвість препарату, наявність побічних ефектів. Хоча це спірний метод лікування, але нерідко він дає результати. Це відбувається навіть у випадках, коли хворий знає, що приймає плацебо.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Джерело

Додати коментар