додому Поради

Як перестати відкладати життя на потім: 9 кроків

201

Життя у постійному очікуванні, хай і чогось дуже хорошого, щасливого назвати неможливо. Якщо ви помічаєте якісь елементи синдрому відкладеного життя і хочете з цього стану вибратися, то спробуйте скористатися цими рекомендаціями.

 Як перестати відкладати життя на потім: 9 кроків

Вчіться Бути

Не думати, не робити, а просто бути присутнім. Помічати себе та світ навколо. Прямо зараз сконцентруйтеся на звуках. Що ви чуєте? Не думайте, звідки ці звуки беруться, спостерігайте. А що відбувається із вашим тілом? Ви у зручній позі? Яка рука здається важчою — ліва чи права? Ці прості питання допомагають повернутися зараз.

Відмінний спосіб навчитися переключенню з “коли” в “зараз” – медитативні практики. Знайдіть аудіозаписи медитацій або встановіть спеціальні програми. Вибирайте ті, у яких чийсь голос керує вашою увагою.

Припиніть терпіти

Складіть список речей, які ви терпите. Це можуть бути як великі труднощі. на кшталт поганої інфраструктури в районі, так і зовсім маленькі — наприклад, скалу на чайній чашці. Запишіть усе, що спадає на думку, згадайте вчорашній день — що ви терпіли? Може, чийсь неприємний тон голосу, їдкі зауваження у ваш бік?

А тепер напроти кожного пункту напишіть, що ви робитимете, щоб більше не терпіти. Ця шкідлива звичка розвиває неповагу до себе. Причому, коли ви терпите, то привчаєте інших людей вас не поважати. Ваше завдання на найближчий місяць – щодня не терпіти. Не чекайте ідеального моменту — робіть своє справжнє життя приємнішим.

Поставте собі два питання

Буває, що важко насолоджуватися моментом, бо всі думки спрямовані на майбутнє. Нелегко веселитися, коли в голову лізуть думки про майбутню важливу подію, роботу або ще якусь серйозну зміну в житті. Начебто якась частина особистості тут і зараз, але інша обмірковує, планує, розмірковує: “Може, треба було замість цієї сімейної вечері довше попрацювати?”. думок про майбутнє, то задайте собі два питання: 1) чи можу я зараз щось зробити для досягнення своєї найголовнішої мети? 2) чи є у мене на це енергія?

Якщо хоча б на одне запитання ви відповіли негативно — значить, переключайтеся на сьогодення та насолоджуйтесь тим, що є. Тому що настання щасливого майбутнього ви ніяк не прискорите. Ці два питання потрібні, щоб дати собі внутрішній дозвіл розслабитися і Бути в сьогоденні. зокрема “орієнтованість на результат”? Якщо це про вас, то найкращий спосіб навчитися отримувати задоволення від процесу – це розбити великий результат на багато маленьких і святкувати кожен із зроблених кроків.

Тільки радіти потрібно ґрунтовно, щоб ви дійсно відчули свій подвиг і відпочили після його вчинення. Я, на жаль, не знаю кожного з вас особисто, тому не можу сказати, яке саме свято підійде саме вам. Але я знаю, що з цим завданням ви впораєтеся.

Живіть красиво

Якщо у вашій шафі багато речей для “особливого випадку”, то цей пункт – про вас. Рецепт складається з двох етапів — розхламлення та прикраси.

Етап розхламлення складається з викидання непотрібної і, можливо, вимагатиме участі трохи суворої людини, якій ви довіряєте. Самому зважитися викинути те, що довго й дбайливо зберігалося, буває дуже нелегко. Тому строга подруга, господарська мама, схильний до знецінення стиліст (якщо мова про одяг, звичайно) — відповідні персонажі, у яких ви зможете “запозичити” твердість і рішучість.

Головний принцип розхламлення простий: якщо не користувалися річчю рік — викидаємо, віддаємо на благодійність або продаємо на “Авіто”. І дуже важливо, щоб ви позбулися речей або повісили оголошення про продаж того ж дня! Інакше сумки зберете, а потім ще два роки спотикатиметеся про них, бо “ніколи” ними зайнятися.

Етап прикрасиполягає в тому, щоб привчити себе до естетичного та приємного життя кожен день. Якщо у вас є розкішний сервіз, який використовується раз на рік, – все, настав час позбутися іншого посуду і користуватися цим. Адже тепер ви цінуєте кожен день свого життя.

Дістайте “парадний” домашній костюм (або замовте), почніть запалювати свічки або іншим способом організуйте затишно-чарівне освітлення та купіть собі нарешті зручну подушку.

< p>Візьміть собі за правило: все, чим я користуюся щодня, має приносити мені задоволення. Логічно вкладатися в те, що використовується часто, а не раз у житті.

Окрема рекомендація для жінок: якщо у вас є спеціальна сукня, яка вже кілька років чекає виходу у світ, то … носіть його вдома. Ви нічого не втратите, навіть якщо забруднитеся: сукня в жодному разі не використовується, єдиний спосіб подарувати собі радість – це ходити по дому красивою і відчувати себе особливою, випадково глянувши у дзеркало. До речі, макіяж теж може принести багато задоволення, навіть якщо ви виходити нікуди не збираєтеся. Це все для себе.

 Як перестати відкладати життя на потім: 9 кроків

Використовуйте правило двох тижнів

Вона більше підійде тим, хто втомився чекати на заповітну зміну в житті. Але, можливо, стане вам у нагоді.

Я колись почула фразу, яка спершу обурила мене до глибини душі. Вона звучала так: “Будь-яку мрію можна здійснити за два тижні”. “Що?! У сенсі будь-яку?” – подумала я. Одна справа, якщо мрія — це “поїсти ванільного морозива”, і зовсім інша, якщо йдеться про купівлю квартири. Потім я трохи охолола і зрозуміла, про що це. Зрозуміло, що до кінця за два тижні будь-яку мрію не здійснити. Але можна запустити процес. Так, ви не закінчите ремонт так швидко, але можете знайти майстрів та поставити їм завдання. І мільйонну виручку у власній компанії навряд чи отримаєте, але зможете подати документи та відкрити свою фірму. А далі з’являться ті, хто вас підштовхуватиме до виконання мрії — ті ж будівельники, клієнти, співробітники.

До речі, із мрією про морозиво у автора цієї книги вийшла кумедна історія. Якось уночі (ну а коли ж ще) мені дуже захотілося персикового морозива. Виявилося, що знайти його не так просто: майже будь-які інші сорти є, а персика — ні.

Ви не повірите, але пошук десерту перетворився на квест довжиною кілька місяців: всі мої домашні при нагоді підходили до вітрин і шукали потрібний сорт. Начебто дрібниця, але в якийсь момент я зрозуміла: не можу насолоджуватися солодощами, які є у нас вдома, бо весь час думаю про це морозиво персикове.

Тут я вирішила, що із синдромом “відкладеної солодощі” треба терміново боротися. Згадала про правило два тижні, почала просити допомоги у всіх, кого знала. Звичайно ж, на другий день пошуку мені зустрілися потрібні люди — зі знайомими, які робили морозиво на замовлення та могли виготовити будь-який сорт.

У цій абсолютно несерйозній історії простежується, наскільки важливо для досягнення мети іноді буває просто на ній зосередитися, вийти з активного сценарію в ще активніший, тобто підключити інших людей. Запустити процес, який сам приведе до результату (вибачте, якщо тепер вам теж хочеться персикового морозива). на “тут і зараз”. Знайдіть те, що буде до вподоби, а я підкажу, де які плюси для нашої мети.

Теніс, наприклад, коли м’яч летить на вашу половину поля, ви можете зловити те саме “зараз”: є тільки ви, ракетка і м’яч. Більше нічого. І це чудово.

Живопис (якщо зосередитися на техніці, а не на “швидкісному” виробництві картин) вміє разюче зупиняти час. Коли ви вчитеся розрізняти найтонші відтінки, спостерігати за тим, як світло біжить по краю келиха, змінюючи яскравість кожну соту частину міліметра, — ви вчитеся Бути, спостерігати, відчувати. Танці та розтяжкавчать відчувати своє тіло та бачити, як від вашого стану змінюється результат. Життя – це момент, коли ви приходите в зал, зачиняєте за собою двері, і … “нехай весь світ зачекає”. продаж. Просто в’яжете, зашморг за петлею, а потім розпускаєте і в’яжете заново. Чудово заспокоює та вчить нікуди не бігти.

Сподіваюся, вам прийшли ідеї щодо хобі, суть яких не так у результатах, як у процесі. Зрозуміло, що з будь-якої справи при активному Внутрішньому Жандармі можна зробити не задоволення, а тортуру і самокатування, але я сподіваюся, що такого з вами не станеться.

Дозвольте витрачати

У багатьох людей синдром відкладеного життя втручається у фінанси: він дозволяє накопичувати, але не дозволяє витрачати, і тим більше витрачати із задоволенням. Буває навіть так, що в людини гроші лежать і в банку, і під подушкою, і в заначці, і в сейфі, а вона все одно живе так, ніби зарплата у нього розміром із прожитковий мінімум.

Я не знаю, у якому фінансовому становищі ви. Але знаю, що гроші потрібні не тільки для виживання та підстрахування. Вони потрібні для радості. Для того, щоб показати любов до себе та інших. Щоб сьогодення стало чудовим. Даруйте собі подарунки, витрачайте гроші на комфорт та задоволення.

Був у однієї моєї клієнтки безглуздий випадок. Її чоловік у дитинстві пережив голод, і ці страшні спогади не давали можливість розслабитися навіть тоді, коли він став дуже забезпеченою людиною. Грошей було багато, але витрачати він їх не міг: скрізь економив, вважав кожну копійку. хотів.

Одного дня дружина ризикнула і купила в будинок … м’який тришаровий туалетний папір. Чоловік, звичайно, на такі дурниці грошей шкодував. Але тут сталося диво (ну що вдієш, навіть у санвузлах вони зустрічаються): чоловік зрозумів, як йому подобається робити життя приємним. Він не лаяв дружину, а сказав, щоб тепер вона тільки такий папір і купувала. Може, дурість, може, дрібниця, але для нього — великий крок до можливості витрачати на себе. на шляху до мети. Напевно, ви чули про феномен відра з крабами: якщо один намагається вибратися на волю, то інші йому не допомагають, а хапаються за нього і стягують униз. Ось із будь-якими життєвими змінами відбувається так само: на жаль, середовище пручається нашому руху вперед. Якщо поряд з вами тільки люди-краби, які самі не хочуть нічого міняти, не вірять у вас, кажуть щось на кшталт “навіщо тобі це треба”, “куди ти лізеш”, “що з жиру бісишся”, то їх треба замінити — на тих, хто віритиме і підтримуватиме.

Дорога на щастя порожньою не буває, завжди є люди, готові допомогти. Тільки їх потрібно знайти і запросити у своє життя. Ми можемо все, якщо ми маємо підтримку.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут