додому Дієти і харчування

6 міфів про калорії

189

Проблема, з якою стикаються багато хто худне, оточена масою домислів та оман. Чому підрахунок калорій не завжди допомагає зменшити вагу, наскільки точна ця методика. Лікарі розвінчують найпопулярніші міфи про це.

Всі калорії однакові

Для схуднення потрібна збалансована дієта. Багато людей вважають, якщо вони дотримуються певної кількості калорій на день, харчуються здоровою їжею. Практично продукти, мають однакову енергетичну цінність, діють по-різному.

6 міфів про калорії

Наприклад, порція лосося багата білком, жирними кислотами Омега-3. Ці речовини потрібні для схуднення. Така ж кількість калорій має солодке газування, яке призведе до набору ваги.

Інформація на етикетках точна на 100 відсотків

Ті, хто худне нерідко спираються на ці дані при підрахунках. Фактично виробники харчової продукції який завжди вказують точну інформацію з калорійності. Перевищення може становити 20%, що позначиться результати зниження ваги.

Селера має негативну калорійність

Це помилка. Немає жодного продукту, має негативну калорійність. Цей міф відноситься до овочів, у складі яких велика кількість води – огірків, салату, редису. Енергетична цінність селери близько 9 ккал.

Тіло використовує всі калорії з їжі

Фактично це залежить від багатьох факторів. На засвоєння калорій впливають застосування їжі у сирому чи вареному вигляді, стан мікробіоми кишечника. У раціон людей, що худнуть, входять продукти з клітковиною, яку тіло її не засвоює. Від її обсягу залежить кількість одержуваних калорій.

Можна вірити показанням тренажерів та фітнес-браслетів

Не можна будувати процес схуднення виходячи з цих приладів. Вони мають похибку майже 30%. Переоцінка кількості спалених калорій може призвести до збільшення ваги.

Є ще один момент. Люди не усвідомлюють, що коли вони тренуються, зменшують інші витрати енергії протягом дня. Тіло вносить невеликі корективи, щоб підтримувати баланс. Це відбувається поза рівнем свідомості людини.

Підрахунок калорій є обов’язковим для схуднення

Фактично аналогічні результати зниження ваги можливі без цього. Не менш ефективними є відмова від оброблених харчових продуктів, цукру, зменшення кількості жирів та вуглеводів. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і надати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Джерело

попередня статтяНавіщо організму потрібен калій
наступна статтяЧому дитина кусається

Додати коментар