додому Фітнес і спорт

Як часто потрібно тренуватися

383

Регулярні спортивні заняття є складовою здорового способу життя. Експерти рекомендують поєднувати кардіовправи та силові навантаження. Скільки потрібно тренуватися протягом тижня, щоб отримати максимальну віддачу.

Регулярні заняття допомагають набратися сил, зміцнити певні ділянки тіла, включаючи кістки та серце. Вправи покращують стан серцево-судинної системи, знижують артеріальний тиск та стрес, збільшують тривалість життя, зменшують ризик розвитку деменції.

Image by Ryan McGuire from Pixabay

Загальні рекомендації включають 150 хвилин аеробних вправ і два силові тренування щотижня. Інтенсивність навантажень залежить від віку, стану здоров’я та поставлених цілей.

Кардіотренування допомагають у втраті ваги, захищають від хвороби Альцгеймера, піднімають настрій. Від інтенсивності занять залежить їхня тривалість. Якщо часу замало, потрібно підвищити активність тренування. Спочатку потрібно розрахувати собі максимальну частоту серцевих скорочень. Для цього слід відняти від 220 свій вік. Помірна інтенсивність становить 50-70%, а супер-активна – 70-80% від максимальної частоти.

Не обов’язково відвідувати спортивний зал. Існує безліч способів зайнятися фізичними вправами у повсякденному житті. Корисно ходити пішки, танцювати, робити прибирання у будинку, згрібати сніг чи підмітати доріжки, займатися садівництвом.

З віком дедалі важливішими для здоров’я кісток стають силові тренування. На кожному занятті бажано зосередитись на одній групі м’язів (ноги, груди, прес та біцепси). Можна вдома виконувати вправи з еспандером, банками з крупою чи гантелями, піднімати свою дитину. Тренування зміцнять м’язи, які слабшають з роками, підвищать силу та витривалість.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Додати коментар