додому Краса і здоров'я

Не просто діагноз: як відрізнити міому від саркоми? І чому це так важливо?

411

Рак матки може маскуватися під міоіму. Остаточний діагноз може поставити тільки лікар, але ми розповімо про деякі важливі відмінності.

За статистикою, часто випадків переродження міоми в цю злоякісну пухлину у жінок дітородного віку становить менше 1%, а ось після менопаузи різко зростає і становить вже 3,7%. Розповідаємо, що таке саркома матки, як можна її діагностувати і чим її прояви відрізняються від симптомів міоми матки.

Не займайтеся самолікуванням! У наших статтях ми збираємо останні наукові дані і думки авторитетних експертів в області здоров’я. Але пам’ятайте: поставити діагноз і призначити лікування може тільки лікар.

За статистикою, приблизно три чверті жінок протягом свого життя стикаються з міомою – новоутворенням, які виникають в порожнині матки. Деякі з пацієнток можуть навіть не дізнатися, що живуть з міомою – настільки невеликим може бути це утворення, але в деяких випадках міома може бути небезпечна для здоров’я і навіть життя, так як здатна переродитися в злоякісну пухлину. І одне з небезпечних захворювань – саркома матки.

Що таке саркома матки?

Головна відмінність саркоми матки від раку тіла матки – тканини, з яких вона утворюється. У разі раку тіла матки злоякісна пухлина виростає, використовуючи клітини епітелію, а ось при саркомі змінюються клітини сполучної тканини і її похідних.

Саркома матки, на щастя, зустрічається не дуже часто: в середньому реєструється 8 випадків захворювання на один мільйон жінок, причому за останні роки цей показник не змінювався.
На сьогоднішній день лікарі розрізняють два види саркоми матки: ендометріальная стромальна саркома ( складається з неопластичних клітин строми матки ) і лейоміосаркома ( складається переважно їх клітин гладкою м’язової тканини ). Прогноз по першій різновиди зазвичай більш сприятливий.

Успішність терапії саркоми, як і в більшості випадків раку, залежить від того, наскільки рано було виявлено захворювання.

Симптоми саркоми матки

Остаточний діагноз поставити може тільки лікар, причому традиційний спосіб, коли вивчаються клітини, отримані при зіскоблені слизової матки, в цьому випадку не підходить. Часто пухлина розташована в товщі стінки і ніяк не впливає на стан клітин епітеля, вони не змінюються. Тому для діагностики необхідна операція, видалення пухлини і її подальше вивчення. Найчастіше під час операції проводиться експрес-біопсія ділянки пухлини, і якщо аналіз показує наявність змінених клітин, проводиться видалення матки. На жаль, саркома – одне зі свідчень до гістеректомії.

Ось симптоми, помітивши які, варто якомога швидше звернутися до лікаря:

  • Кровотеча з піхви;
  • Болі в області таза;
  • почуття заповненості живота;
  • пухлини піхви;
  • прискорені позиви до сечовипускання;
  • пухлини в області таза.

Чи можна самостійно відрізнити міому матки від саркоми?

Практично неможливо: і в тому, і в іншому випадку мова йде про пухлину, або доброякісної, або ні. Але дуже важливо регулярно проходити обстеження у лікаря і обов’язково звертатися за допомогою, помітивши незвичні симптоми або будь-які зміни самопочуття. Чим раніше буде виявлено захворювання, тим вище шанси на успішну терапію.

Додати коментар