додому Краса і здоров'я

Приховані шкідники: овочі і фрукти з найвищим вмістом цукру

464

Для того, щоб залишатися здоровими і активними, нам потрібно їсти п’ять порцій овочів і фруктів в день. Розповідаємо, які з них найкорисніші.

Ми звикли, що варто бути акуратніше з випічкою, шоколадом, цукерками та іншими солодощами, а фрукти і овочі – яка від них може бути небезпека? Тим часом, деякі фрукти містять стільки ж цукру, що і цукерки, та й деякі овочі далеко не нешкідливі, якщо вам потрібно контролювати рівень глюкози в крові. Розповідаємо, з якими овочами і фруктами варто бути обережніше.

Не займайтеся самолікуванням! У наших статтях ми збираємо останні наукові дані і думки авторитетних експертів в області здоров’я. Але пам’ятайте: поставити діагноз і призначити лікування може тільки лікар.

Image by Couleur from Pixabay

Фрукти

Лічі

У жмені цих фруктів міститься 29 – 30 грамів цукру. Зате в тій же кількості лічі — приблизно 136 міліграмів кальцію, що повністю задовольняє добову потребу нашого організму.

Інжир

Інжиру солодощі не позичати: в жмені плодів — аж 27 грамів цукру, що приблизно дорівнює вмісту цукру в шоколадних батончиках. З іншого боку, на відміну від шоколаду, в інжирі міститься корисна для організму клітковина і калій.

Манго

У 100 грамах м’якоті міститься до 25 грамів цукру. Разом з ним — третину добової дози вітаміну А.

Черешня

Без кісточок, в одній жмені стиглої черешні міститься близько 18 грамів цукру. Не дивно, що важко зупинитися, коли починаєш їсти ці ягоди, а даремно: це приблизно те ж саме, що є цукерки.

Виноград

І білі, і червоні сорти винограду містять до 15 грамів цукру на гроно. Крім того, червоні сорти багаті антиоксидантами, серед яких найголовніший — ресвератрол. Він допомагає нормалізувати серцевий ритм, уповільнює старіння клітин, і навіть зменшити ризик розвитку деяких форм раку. Тому виноград стоїть є часто, але потроху і тільки після їжі.

Photo by engin akyurt on Unsplash

Овочі

Морква

Така корисна, смачна, яскрава – і така підступна. У 100 грамах моркви 31 калорія – і майже всі ці калорії з цукру. Так що будьте обережнішими з цим помаранчевим джерелом вітаміну А, каротину, заліза, калію і кальцію.

Кукурудза

По-перше, в кукурудзі багато крохмалю, а, по-друге, повно цукру: 7 грамів на 100 грамів кукурудзи. З іншого боку, в кукурудзі багато фосфору, кальцію, калію, магнію, заліза і вітамінів А, В і Е, так що повністю відмовлятися від цього овоча не варто. Радимо вибирати свіжу, а не консервовану, так як в « баночної » кукурудзі зазвичай багато доданого цукру і солі.

Буряк

Цей овоч особливо корисний для жінок, оскільки в ньому багато заліза. Але, з іншого боку, саме жінкам з ним варто бути акуратніше: в 100 грамах овоча 9 грамів цукру. Так що не зловживайте.

Помідори

Залежно від сорту, в цих яскравих червоних овочах може бути до 12,7 грамів цукру. Втім, це не привід виключати помідори з раціону повністю, просто не їжте їх занадто часто.

Солодкий перець

Солодким він називається не просто так: в 100 грамах цих яскравих овочів міститься 8 грамів цукру. Причому, майте на увазі: при термічній обробці рівень цукру в овочах підвищується, так як руйнується клітковина, що міститься в них. Так що їжте овочі свіжими.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут