додому Новини

Препарат для лікування хвороби Паркінсона показав ефективність у терапії діабету першого типу

381

Дослідження американських кардіологів, опубліковане в Hypertension, виявило незвичайний ефект препарату, призначеного для лікування хвороби Паркінсона, під час терапії цукрового діабету у підлітків: ліки приборкало кров’яний тиск і зробило артерії більш еластичними.

Високий кров’яний тиск і жорсткі артерії сприяють розвитку серцевих захворювань. Люди з цукровим діабетом першого типу мають більш високий ризик розвитку серцевих захворювань, особливо якщо хвороба була діагностована в дитячому віці. Тому дослідників цікавлять способи уповільнення розвитку судинних захворювань у дітей з діабетом.

Група вчених вирішила вивчити вплив бромокриптину, препарату для лікування хвороби Паркінсона, на артеріальний тиск і жорсткість аорти в порівнянні з плацебо у підлітків з діабетом першого типу. Бромокриптин є агоністом дофамінових рецепторів. Це підвищує рівень дофаміну, що призводить до збільшення реакції організму на інсулін. Дослідження включало 34 учасників у віці від 12 до 21 року з діабетом першого типу протягом принаймні року.

Вчені помітили, що артеріальний тиск значно знижувався при прийомі бромокриптину. В середньому терапія бромокриптином призводила до зниження систолічного артеріального тиску на 5 мм рт. ст. і діастолічного артеріального тиску на 2 мм рт. ст. до кінця четвертого тижня лікування. Також знизилася жорсткість аорти.

Дослідники відзначають, що необхідні подальші дослідження впливу бромокриптину на здоров’я судин у більшої кількості людей з діабетом першого типу.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут