додому Новини

МРТ, можливо, як і поліграф, може використовуватися для виявлення брехні

178

Дослідження за участю людей, які говорять неправду під час проходження функціональної магнітно-резонансної томографії (МРТ), дає перші ознаки того, що розуміння мозкової основи обману може привести до кращого методу виявлення брехні, ніж тести на поліграфі. Про це пише News-Medical.

Дослідники виявили, що під час приховування справжньої інформації (брехні) відбувається велика активація в п’яти областях мозку. Результати дослідження опубліковані на сторінках журналу Behavioral Neuroscience, що видається APA.

Незважаючи на широке використання, з’являється все більше доказів того, що тести на поліграфі не є точним інструментом виявлення брехні. Національний науковий фонд нещодавно підкреслив необхідність нових методів виявлення обману після висновку у звіті про те, що поліграфу не вистачає доказів, що підтверджують його використання для виявлення обману. Дослідники кажуть, що проблема з поліграфом полягає в тому, що він вимірює периферійне збудження, а не сам обман.

Однак фМРТ, залежна від рівня кисню в крові (жирний шрифт), може бути здатна виміряти мозкову активність, пов’язану з обманом. У дослідженні, покликаному повторити їх попереднє пілотне дослідження, доктор медицини Френк Ендрю Козел і його колеги з Медичного університету Південної Кароліни та Медичного центру у справах ветеранів імені Ральфа Х. Джонсона в Чарльстоні, Південна Кароліна, вивчили 10 здорових дорослих, яким було запропоновано говорити правду або брехати під час дослідження за допомогою магнітно-резонансного томографа.

Дослідження

Перед початком сканування учасники відвідали кімнату, в якій їм сказали знайти і залишити на місці п’ятдесятидоларові купюри, які були підкладені під два з шести предметів в кімнаті. Під час процедури сканування випробовувані переглядали фотографії шести предметів із щойно відвіданої кімнати і повинні були вказати натисканням кнопки “так” або “ні”, чи були заховані гроші під об’єктом. Учасникам було доручено давати правдиві та оманливі відповіді. Випробовуваним давали стимул у розмірі додаткових п’ятдесяти доларів, якщо один з дослідників не міг виявити, коли вони брехали.

Результат

Результати, які відповідали пілотному дослідженню, виявили значну активацію п’яти областей мозку під час брехні порівняно з правдою. Ці області включали праву нижню лобову, праву орбітофронтальну, праву середню лобову, ліву середню скроневу та праву передню поясну області. Деякі з цих областей були визначені в інших дослідженнях нейровізуалізації як важливі в когнітивних завданнях, які можуть бути пов’язані з обманом.

На думку дослідників, ці області можуть перешкоджати занадто завченому відповіді (правді), особливо для того, щоб отримати винагороду. Потрібні додаткові дослідження, щоб визначити, що робить кожна з цих областей під час брехні, наприклад, збудження або гальмування реакції.

“МИ ВВАЖАЄМО, ЩО ХОЧА БУЛИ ВИЯВЛЕНІ ЗНАЧНІ ГРУПОВІ ЕФЕКТИ, РЕЗУЛЬТАТИ В ДАНИЙ ЧАС НЕ ПІДТВЕРДЖУЮТЬ ВИКОРИСТАННЯ МРТ ДЛЯ ВИЯВЛЕННЯ ОБМАНУ В РЕАЛЬНИХ ІНДИВІДУАЛЬНИХ ВИПАДКАХ. БУДЕ ПОТРІБНО ПОДАЛЬША РОБОТА, ЩОБ ВИЗНАЧИТИ, ЧИ МОЖНА ВИКОРИСТОВУВАТИ ЦЮ ТЕХНОЛОГІЮ ДЛЯ ВІДМІННОСТІ ОМАНЛИВИХ ВІДПОВІДЕЙ ВІД ПРАВДИВИХ ВІДПОВІДЕЙ З ОКРЕМИМИ ОСОБАМИ”, — ПРОКОМЕНТУВАВ ДОКТОР КОЗЕЛ.

Додати коментар