додому Краса і здоров'я

Як стрес впливає на здоров’я людини

178

При внутрішній напрузі організм працює посилено. Фізична і психічна перевтома, конфліктні ситуації – стрес для тіла. Намагайтеся жити усвідомлено, практикуйте медитацію. Коли стан стресу стає нормою життя, виникають проблеми зі здоров’ям.

Image by Pete Linforth from Pixabay

Навантаження на ендокринну систему

Організм реагує на небезпеку викидом в кров гормонів. При стресі ендокринна система не встигає регулювати концентрацію речовин. Підвищується навантаження на організм. Тривала внутрішня паніка призводить до гормональних та інших захворювань.

Посилення діяльності серця

Занепокоєння, страх, гнів – емоції, які викликають внутрішнє напруження. У кров при стресі виділяється гормон адреналін. Він підвищує артеріальний тиск, частішає пульс. Дихання стає частим. Якщо стан короткочасний, організм звикає і відновлює нормальну роботу. Регулярний стрес викликає спазм судин, а погіршення кровообігу призводить до гіпертонічної хвороби – стійкого підвищення тиску. У нервових людей частіше виникає інфаркт, інсульт, стенокардія.

Пристрасть до нездорової їжі

При перенапруженні в кров викидаються гормони кортизол і адреналін. Тривале накопичення речовин призводить до підвищення апетиту. З’являється тяга до жирної їжі, солодких продуктів. Нездорова їжа впливає на ділянки мозку, викликаючи приємні відчуття. Напруга зникає, але маса тіла зростає.

Схильність до розвитку діабету

Стрес спонукає тіло викидати в кров більше глюкози. Організм перестає виробляти інсулін або використовувати наявний. Це призводить до підвищення рівня «поганого» холестерину, розвитку діабету. Виробляються гормони ускладнюють спалювання жиру, тому з’являється зайва вага.

Підвищена м’язова напруга

Стресова ситуація викликає фізіологічні реакції боротьби або втечі. М’язи напружуються незалежно від того реальна загроза чи уявна. Створюється додаткове навантаження на зв’язки, сухожилля і суглоби. Процес призводить до хворобливих відчуттів. З часом м’язи стають слабкими. Виникає біль в шиї, спині та інших частинах тіла.

Збій менструального циклу

Негативні емоції впливають на вегетативну нервову систему, яка перестає при стресі регулювати звуження кровоносних судин, активність маткової мускулатури. В результаті оболонка матки може відторгатися передчасно або пізніше, ніж встановлено. Також перенапруження впливає на відділи мозку, які регулюють вироблення гормонів. Ситуація погіршиться, якщо часто займатися спортом і витримувати великі фізичні навантаження.

Порушення роботи імунної системи

При стресі організм працює з подвоєною силою. Імунна система готується допомогти організму впоратися з бактеріями та інфекціями. Стан підвищеної готовності призводить до зниження захисних сил. Організму потрібен відпочинок,як і психіці людини.

Схильність до синдрому роздратованого кишечника

Стрес викликає біль в животі, порушення стільця. Нервова система реагує на паніку посиленою роботою. Порушуються функції органів травлення. Посилено виробляється кислота в шлунку, викликаючи виразку і розлади кишечника. Стан налагодиться, якщо позбутися від негативних емоцій.

Схильність до забудькуватості

Існує зв’язок між втратою пам’яті в стані стресу і рівнем кортизолу. Речовина у високих дозах впливає на синапси в префронтальній корі – частина мозку, відповідальну за збереження короткострокових спогадів. Дослідження встановили, що ризик втрати пам’яті підвищується до 65 років.

попередня статтяМодні жіночі зачіски та укладки +2021
наступна статтяЧто такое куркумин?

Додати коментар