додому Краса і здоров'я

Чому у деяких людей холодні руки

Звичайно, з настанням холодної пори року наші руки, піддаються перепадам температур, часто мерзнуть і від того бувають холодними. Але якщо справа не в погодних умовах, а руки часто і без видимих причин стають холодними, слід звернутися до лікаря. Ця ознака може свідчити про цілий ряд проблем зі здоров’ям і навіть серйозні захворювання.

Найчастіше лікарі називають причинами холодних рук анемію, вегето-судинну дистонію, остеохондроз, цукровий діабет.

Порушений кровообіг

Як правило, холодні руки (і ноги) мають зв’язок з порушеним кровообігом, який, до речі, може бути генетичною проблемою, а також перманентних м’язових затисків і неповного функціонування тих чи інших частин тіла.

Склеродермія

Існує навіть хвороба, іменована «склеродермією», проявом якої лікарі вважають відчуття холоду в пальцях, поколювання в них, а також зміна кольору кистів рук, коли вони набувають білий або синюшний відтінок. При цьому відчувається постійна утягнутість шкіри.

Зазвичай склеродермія проявляється після перенесення сильних і частих стресів або ж у результаті дії низьких температур.

«Приходячи в себе», шкіра рук з білої стає червоною, руки немов горять, при цьому спостерігається виражений больовий синдром.

Якщо є такі симптоми, слід звернутися до дерматолога, який, швидше за все, направить на повне обстеження з УЗД, аналізами крові та гормонів і рентгена кісток.

Анемія

Найчастіше від холоду в руках страждають люди із залізодефіцитною анемією. Із-за дефіциту заліза в крові падає рівень гемоглобіну, що стає причиною порушення клітинного обміну.

Одночасно зі змерзлими руками анемія виявляється блідістю шкіри, постійною втомою, сонливістю, запамороченнями, частішанням серцевого ритму.

Куріння і діабет

Курці також часто стикаються з проблемою мерзнучих рук. Також їй схильні діабетики, люди з проблемами щитовидної залози, атеросклерозом, захворюваннями судин і артерій.

Жорсткі дієти

Жорсткі дієти можуть викликати брак енергії і, як правило, стати причинами відчуття холоду в кистях рук.

Рекомендації лікарів

Щоб уникнути подібних проблем, лікарі радять не нехтувати фізичною активністю (вправи можуть зігріти навіть у сильний холод), а також вживати якомога більше продуктів, що містять йод і залізо, щоб підтримувати в нормі гемоглобін.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут