додому Фітнес і спорт

Вправи на витривалість полегшують симптоми хвороби Паркінсона

286

Американські дослідники з Johns Hopkins Medicine і Інституту ракових досліджень Дани — Фарбера встановили, що гормон іризин, що виділяється в кров під час виконання вправ на витривалість і аеробних вправ, полегшує симптоми хвороби Паркінсона.

Вправи при варикозному розширенні вен

Щоб вивчити зв’язок між іризином і хворобою Паркінсона, вчені провели експеримент на мишах. Клітини мозку мишей були генетично сконструйовані для поширення дрібних веретеноподібних волокон білка альфа-синуклеїну. Коли білки альфа-синуклеїну злипаються, вони вбивають клітини мозку, які виробляють дофамін, що є однією з ознак розвитку хвороби Паркінсона.

Результати експерименту, опубліковані в Proceedings of the National Academy of Sciences, показали, що іризин запобігає скупченню альфа-синуклеїну і пов’язану з ним загибель клітин головного мозку. Також вчені перевірили дію іризину на піддослідних звірят з симптомами хвороби Паркінсона і виявили, що у групи, яка приймала гормон, не було проблем з рухом м’язів, в той час як у мишей, яким вводили плацебо, спостерігався дефіцит сили хвата і здатності спускатися з жердини.

“Якщо корисність іризину виправдається в майбутніх випробуваннях, ми можемо перетворити його на генну або рекомбінантну білкову терапію для лікування хвороби Паркінсона та інших нейродегенеративних захворювань»,— сказав Тед Доусон, один з авторів дослідження.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

Додати коментар