додому Дієти і харчування

Фрукти та овочі яскравих кольорів захистять від паралічів

133

Постійне включення в раціон харчування овочів і фруктів червоних, помаранчевих і жовтих кольорів, що містять особливі пігменти, допоможе відстрочити або навіть запобігти розвитку важкого неврологічного захворювання, яке виражено атрофією м’язів і повною втратою здатності керувати кінцівками.

Photo by engin akyurt on Unsplash

За даними, представленими Національним інститутом неврологічних захворювань та інсульту, близько 20-30 тисяч американців діагностовано бічним аміотрофічним склерозом (БАС), який також відомий в медицині, як хвороба Лу Геріга або хвороба Шарко. Повільно прогресуюче дегенеративне захворювання центральної нервової системи невиліковно і характеризується ураженням як верхніх, так і нижніх кінцівок, в результаті чого настає параліч і подальша атрофія м’язів. У США виявляється щорічно 5 тисяч нових випадків.

Каратеноидами називають пігменти, які фруктам і овочам надають помаранчевий, червоний і жовтий колір і є природним джерелом вітаміну А.

Вченими були досліджені більше мільйона історій хвороб з використанням даних п’яти найбільших досліджень в області здоров’я. В кінцевому рахунку, були відібрані 1093 випадки БАС, які були пов’язані з харчуванням пацієнтів.

Дослідники з’ясували, що споживання великої кількості овочів і фруктів багатих каротеноїдами було пов’язано з низьким ризиком розвитку хвороби. Тим часом, споживання вітаміну C в необмеженій кількості, який також міститься в достатку в таких овочах і фруктах, на зниження такого ризику ніяк не впливало, всупереч більш раннім заявам, зробленим іншими вченими.

“Наші висновки дозволяють нам припустити, що тип харчування, зокрема вживання продуктів, багатих каротеноїдами, може запобігти або ж відстрочити розвиток хвороби Лу Геріга. Проте, необхідні додаткові дослідження в області харчування для точного оцінювання впливу цих речовин”, – повідомив керівник дослідження, доктор Альберто Асхеріо (Alberto Ascherio).

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

Додати коментар