додому Новини

Вчені знайшли новий метод захисту клітин від ВІЛ

132

Молекулярні біологи зі Стенфордського університету на чолі з Метью Портесом розробили генну терапію, що дозволяє деякі імунні клітини робити невразливими для ВІЛ. У перспективі Нова терапія дозволить захистити людину від зараження СНІДом і супутніми йому інфекціями.

Photo by CDC on Unsplash

Вчені вивчали мутації в генах CXCR4 і CCR5, наявність які робить деяких людей невразливими до зараження вірусом імунодефіциту людини. Біологам вдалося виділити фрагменти ДНК, що несуть ключові ділянки цих мутантних генів, і вбудувати їх у спеціально створений ретровірус.

При попаданні в організм цей ретровірус проникає в кровотворні тканини і клітини імунної системи і замінює нормальні гени CCR5 і CXCR4 на їх копії з мутацією, невразливі для вірусу ВІЛ. Більш того, він постачає ген CCR5 одні або двома додатковими генами, в яких є інструкції по збірці білків, що не дозволяють вірусу «розгулятися» в організмі.

Американські дослідники виростили кілька популяцій імунних клітин, які вони обробляли різними варіантами ретровірусу з одним або двома додатковими генами. Портес зазначає, що після заміни генів CCR5 і CXCR4 і додавання двох додаткових ділянок ДНК Т-лімфоцити, які є головною жертвою вірусу імунодефіциту, стали практично невразливими для цієї інфекції. У різних умовах стійкість Т-лімфоцитів до зараження після генної терапії зростала в 1200-1700 разів.

Біологи відзначають, що поки розроблену ними терапію не можна застосовувати в медичних цілях, та як невідомо, чи безпечний ретровірус для людини. Цілком можливо, що він буде проникати не тільки в імунні, але і в інші типи клітин, викликаючи рак або інші хвороби.

Дослідники збираються перевірити, наскільки ефективний запропоновані ними метод лікування і які побічні ефекти він має, на імунних клітинах, отриманих з крові заражених СНІДом. Якщо експерименти пройдуть успішно, то Портес з колегами перейдуть до тестування нової терапії на тваринах. За словами вчених, при вдалому збігу обставин через 3-5 років почнуться клінічні випробування створеного ними препарату.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

попередня статтяУролог пояснив, чи впливає розмір члена на оргазм у жінок
наступна статтяФрукти та овочі яскравих кольорів захистять від паралічів

Додати коментар