додому Сім'я і відносини

Як зміцнити сім’ю?

Якщо на питання «Які традиції є у вашій родині?» Ви лише здивовано хмурите лоб і невпевнено відповідаєте: «Та ніби ніяких …» — значить, потрібно терміново їх створювати. Психологи стверджують, що домашні традиції позитивно впливають на мікроклімат у родині. Особливо вони важливі для дітей. Якщо порівняти сімейні відносини з багатоповерховим будинком, то це — цементний розчин, який не дає дому розвалитися.як зміцнити відносини у сім'ї

Переваги сімей, які дбайливо пестують свої традиції та ритуали?

  • Почуття безпеки. Ми живемо у світі, який змінюється з небаченою раніше швидкістю. Постійно щось відбувається, і події ці не завжди радісні. Кожен день приносить новини про локальні війни, техногенні і природні катастрофи, економічні кризи. Здається, що в світі немає нічого постійного, нічого незмінного, нічого стабільного. У подібних умовах людина підсвідомо відчуває почуття неспокою і тривоги. Ми розуміємо, що в будь-який момент наш звичний, затишний, маленький світ може впасти. Тому так важливо, щоб у нашому житті були точки опори, здатні витримати будь-які потрясіння. Сімейні традиції якраз і можуть стати такими вогнищами стабільності. Скажімо, ви переживаєте непростий період відносин з чоловіком і часто лаєтеся. Дитина все це бачить і чує, вона відчуває тривогу, бачачи, як мама з татом сваряться. А ну як вони зараз розсердяться, остаточно посваряться, підуть і залишать його самого? Ця тривога знижується, якщо, незважаючи ні на які сварки, батьки все так само продовжує читати їй книжки перед сном і цілувати його на ніч. Традиції як би посилають сигнал: «Все в порядку, все йде своєю чергою, нічого страшного не сталося».
  • Почуття самоідентичності. У перекладі простою людською мовою це означає, що кожній людині важливо знати, що в цьому світі вона не одна, що вона є частиною групи. Образно кажучи, нам хочеться відчувати себе не самотнім островом, а частиною великого материка. Особливо це важливо для дітей, адже вони визначають своє місце у світі на підставі стосунків з батьками та іншими членами сім’ї. Скажімо, ваш першокласник посварився в школі з найкращим другом. Прийшов, засмучений, додому, а там його зустрічає мама, звично цілує його в лоб, звично запитує, як пройшов день, звично наливає йому склянку молока з домашнім печивом. Ці звичні, традиційні дії (поцілунок, розпитування, молоко, печиво) дитина сприймає як доказ вашої любові. А якщо вона впевнена, що вдома її люблять і цінують, то і відносини з навколишнім світом дитині вибудовувати набагато простіше.
  • Відчуття прекрасного. Сімейні традиції зайвий раз дозволяють нам згадати про справді важливі речі. Вечірні читання вчать дитину тому, як важливі в житті хороша освіта і широкий кругозір. Сніданок у ліжко по неділях нагадує подружжю про те, що сім’я — це не тільки діти, іпотека та ремонт, але ще й відносини чоловіка і жінки. Щотижневі поїздки до бабусі і дідуся вчать дитину, що про старих потрібно піклуватися. Літні велосипедні прогулянки всією сім’єю привчають дітей до здорового способу життя.

Іноді традиції складаються самі, а іноді не гріх і докласти свідомі, зусилля, щоб ввести їх в обіг.

  • На кожен день: особливе «секретне» сімейне привітання. Спільна вечеря всією сім’єю, причому варто ввести суворе правило: за столом ніяких мобільників, телевізора і інших гаджетів. Це час для спілкування. Записочки на холодильнику: той, хто йде з дому раніше всіх, залишає записки з жартівливими побажаннями, жартами або кумедними малюнками. Прогулянки перед сном. Читання дітям книг на ніч.
  • Щотижня: раз на тиждень можна вибиратися в кіно або басейн, влаштовувати вечір настільних ігор, дзвонити в службу доставки і влаштовувати піца-вечірку, коли нікому не потрібно стояти біля плити і мити тарілки. А на наступний день можна, навпаки, всією родиною готувати що-небудь отаке, а вибір меню перетворити на цікаву гру, дозволивши генератору випадкових чисел вибрати сторінку в кулінарній книзі з «стравою дня».
  • Раз на місяць: влаштовувати «день батька» і «день матері», коли мама, наприклад, вчить дітей (і хлопчиків, і дівчаток) готувати суп і пришивати відірвані ґудзики, а тато — забивати цвяхи і ловити рибу.
  • На свята: на день народження дітей щороку можна садити по одному дереву. Навіть якщо у вас немає дачної ділянки, це можна робити в найближчому парку. Раз на рік можна влаштувати сімейну фотосесію і потім усім разом оформити барвистий альбом. На Новий рік робіть разом ялинкові прикраси та гірлянди. Обов’язково відзначайте такі, здавалося б, малозначні свята, як річниця весілля. Адже хіба може бути «малозначним» той день, коли на світ з’явилася ваша сім’я?

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут