додому Дієти і харчування

Фініки у кулінарії

157

Фініки – це маленькі плоди овальної форми, які зазвичай продаються сушеними. Існують тисячі сортів фініків, у тому числі великі фініки Меджул із Марокко; фініки Деглет Нур зі смаком меду з Алжиру; іракські фініки Бархі (які зазвичай їдять свіжими); і менш солодкі фініки Дайрі з Іраку.

Звідки беруться фініки

Фініки отримують з пустельної пальми (Phoenix dactylifera, вона ж фінікова пальма), яка спочатку зростала в оазах Північної Африки та Близького Сходу та культивується понад 5000 років. У Сполучених Штатах фінікові пальми вирощують у пустелях Південної Каліфорнії та Арізони. Фініки дозрівають від зелених до жовтих та золотисто-коричневих, і їх зазвичай залишають сушитися на пальмі, що продовжує термін їхнього зберігання.

Які на смак фініки?

Смак фініка залежить від рівня його зрілості. Хрусткі, трохи недозрілі фініки арабською називаються халал, і у них ніжний, солодкий смак. Вологі, стиглі фініки мають м’який медовий смак і відомі як бруква. Сушені жувальні фініки називаються тамарами, і в них часто присутні нотки карамелі, іриски.

Як приготувати та вживати фініки

Натуральна насолода фініків робить їх популярним вибором для випічки та десертів, таких як маамул, близькосхідне печиво з фініковою начинкою. Фініково-горіховий хліб дуже смачний, а фініки без шкірки та кісточок, обваляні в кокосовій стружці, – популярна закуска. Фініками можна підсолодити смузі, приготувати молочні коктейлі з фініками та морозивом або замороженим бананом. Ви також можете використовувати плоди пальми фінікової для приготування пікантних страв, таких як марокканський тажин.

Якщо ви купуєте свіжі фініки, їжте їх одразу — тільки будьте обережні, щоб не надкусити кісточки. Сушені фініки не швидко псуються, і їх можна зберігати в герметичному контейнері при кімнатній температурі близько шести місяців. Фініки довше зберігаються в холодильнику або заморожуванні, але згодом можуть стати сухими за текстурою.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут