додому Дієти і харчування

Дієтолог назвала натуральні вітаміни, які допоможуть зміцнити імунітет узимку

312

Холодна пора року – час зміцнювати імунітет.

Вітамін C

Незважаючи на незмінну віру в те, що високі дози вітаміну С вилікують застуду — сучасні дослідження розвіяли цю ідею і показали незначний ефект вітаміну С як паліативний засіб, що полегшує симптоми застуди.

Що ще гірше, протягом ряду років вважалося, що антиоксидантні властивості вітаміну С, вітаміну Е та бета-каротину роблять їх протираковими засобами. Пізніше було проведено серію клінічних випробувань, і виявилося, що вони або не діють, або можуть підвищити захворюваність на певні види раку.

Організм – унікальна біологічна система, у ньому всі процеси взаємопов’язані. При прийомі вітамінів або вітамінних комплексів важливо дотримуватися балансу і приймати їх тільки відповідно до індивідуальних потреб, про це вам підкажуть результати аналізів. Оскільки недолік або надлишок будь-якого вітаміну може призвести до серйозного розладу в системі.

Вітамін Е

Дослідження вітаміну Е та бета-каротину показало, що їх тривале призначення у фізіологічній дозі не впливає на частоту виникнення онкологічних та серцево-судинних захворювань. Однак надмірне споживання бета-каротину розглядається як фактор, що підвищує ризик раку легень у курців. Аналогічні результати були отримані при поєднанні бета-каротину з вітаміном А. На жаль, пізніші дослідження не дають кращої картини: безконтрольне використання синтетичних вітамінів та мінеральних добавок збільшує ризик серйозних захворювань, особливо у жінок похилого віку.

Вітамін А

Ретинол або власне вітамін А. Його організм може синтезувати з бета-каротину. Ми також отримуємо його у чистому вигляді з тваринних продуктів, а також із полівітамінних препаратів. Вітамін А регулює багато процесів у нашому організмі. Він необхідний для диференціації клітин, для зростання та розвитку організму, для зору та імунітету. Здійснюючи ці функції, вітамін А часто веде себе як гормон: регулює активність генів і тим самим сильно впливає на процеси метаболізму.

І саме в такій формі, у вигляді ретинолу, вітамін А може бути токсичний. Гіпервітаміноз може виявлятися сухістю шкірних покривів, випаданням волосся, погіршенням зору, пігментацією шкіри.

Диетолог назвала натуральные витамины, которые помогут укрепить иммунитет зимой

Вітамін D

Цей вітамін синтезується в шкірі під впливом ультрафіолетових променів, може бути присутнім у деяких продуктах харчування або додаватися до них. Лікарі рекомендують переважно отримувати вітамін D з харчових продуктів і у вигляді добавок. А ось рекомендації багато засмагати лікарі зазвичай не дають – побоюються раку шкіри або її передчасного старіння. Низький рівень вітаміну D знижує рівень кальцію в організмі, що призводить до зниження щільності кісток. Низький рівень вітаміну D у дітей може бути пов’язаний із ризиком розвитку алергічних захворювань. Дефіцит пов’язаний із підвищеним ризиком передчасних пологів у вагітної, проте його надлишок пов’язаний із ризиками для здоров’я плода. Прийом будь-яких препаратів вагітними повинен відбуватися за призначенням і під контролем лікаря. І слід пам’ятати, що крім вітамінів підтримувати хороше самопочуття нам допомагають здоровий спосіб життя, регулярна фізична активність на свіжому повітрі, контроль ваги та середземноморський тип харчування. Він включає жирну рибу, таку як:

  • лосось;
  • скумбрія;
  • тунець;
  • печінка тріски.

Краще джерело корисних речовин для організму — різноманітне збалансоване харчування.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Джерело

Додати коментар