додому Новини

Заморожування пухлин – ефективний спосіб лікування болю у онкохворого

337

Дослідження, опубліковане на сторінках журналу American Journal of Rentgenology, показало, що кріоабляція може полегшити біль у пацієнтів з дуже запущеною онкологією.

“У пацієнтів були різні типи раку, які поширилися на ділянки за межами органів черевної порожнини», — сказав Даміан Е.Дюпюї, доктор медичних наук, професор діагностичної візуалізації в медичній школі Брауна в Провіденсі, RI. – Ці пацієнти не були кандидатами на операцію, оскільки пухлини були занадто близько до критичних структур або у пацієнта було мультифокальне захворювання. Крім того, хіміотерапія або променева терапія не були успішними в боротьбі з цими областями симптоматичного захворювання».

Кожному пацієнту була проведена черезшкірна кріоаблація під контролем комп’ютерної томографії. Кріоаплікатори були введені в область пухлини, а пухлина та прилеглі ділянки були заморожені. За словами доктора Дюпюї, процес заморожування вбиває ракові клітини, дрібні клітини чутливих нервів і запальні тканини, тим самим полегшуючи біль пацієнта.

“Ми можемо спостерігати за утворенням крижаної кулі на КТ, коли це робиться, щоб переконатися, що обробляється відповідна область», — сказав він.

Зазвичай це амбулаторна процедура, і всі пацієнти добре переносили процедуру. У однієї пацієнтки, у якої був рак в плечовому сплетінні, були пошкоджені нерви в руці. Пацієнтці сказали, що можливе пошкодження нерва, але вона вирішила пройти процедуру, оскільки відчувала сильний біль. Доктор Дюпюї сказав, що вона відновила деякі функції.

За словами доктора Дюпюї, у пацієнтів був рак в останній стадії, і троє з чотирьох померли. За його словами, одноразова кріоабляція полегшувала біль аж до моменту смерті.

Це було пілотне дослідження, щоб визначити, наскільки добре ця нова технологія може забезпечити полегшення болю, сказав доктор Дюпюї.

“Ми плануємо провести додаткові дослідження, які досліджують, наскільки добре кріоаблація може локально контролювати великі метастатичні пухлини, які безуспішно контролюються традиційними методами лікування», — сказав експерт.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут