додому Краса і здоров'я

Що потрібно знати про жир, щоб схуднути?

235

Чи потрібно повністю виключати жир з дієти? Як позбутися від жиру на животі? Чи потрібно взагалі “зганяти” зайвий жир?

Позбутися від зайвого жиру, в тому числі і на столі – найочевидніша стратегія схуднення і сама неправильна. У це непросто повірити, але чим більше жирів ми їмо, тим краще наша фігура – головне, щоб вони були здоровими і безпечними. Розповідаємо, що важливо знати про жири і які з них вибирати варто тим, хто піклується не тільки про фігуру, але і про здоров’я. Не займайтеся самолікуванням! У наших статтях ми збираємо останні наукові дані і думки авторитетних експертів в області здоров’я. Але пам’ятайте: поставити діагноз і призначити лікування може тільки лікар.

Факт №1. Більшість жирних продуктів-корисні

Один грам будь-якого жиру «важить» 9 калорій, але важливо пам’ятати, що різні типи жирів мають різну хімічну структуру і, відповідно, по-різному впливають на наше здоров’я. Всього розрізняють три типи жирів: транс-жири, насичені і ненасичені. Перші два типи дійсно шкідливі для здоров’я, а ось ненасичені жири, яких багато в рослинних оліях, горіхах, рибі і авокадо, необхідні для успішного засвоєння багатьох вітаміном (в тому числі вітаміну D), а також допомагають боротися із захворюваннями серця і судин.

Факт№ 2. Не весь жир треба “зганяти”

Жир, який запасає наш організм, необхідний для здоров’я і необхідно зберігати певний відсоток жирової тканини в організмі, щоб всі його системи функціонували нормально. Важливо пам’ятати, що по-справжньому небезпечним є вісцеральний жир, який обволікає внутрішні органи: він здатний викликати порушення обміну речовин і підвищити резистентність до інсуліну. А ось підшкірний жир, особливо бурий, не небезпечний.

Факт №3. Від жиру на животі можна позбутися

Найпростіший спосіб позбутися від жиру на талії-відмовитися від вживання продуктів, які викликають запальні процеси в організмі. Цукор, легкі вуглеводи, Смажена їжа – всі ці продукти змушують організм запасати жир саме в області живота. В першу чергу варто відмовитися від них, а також максимально знизити рівень стресу, так як кортизол, який виробляється під час нервувань і переживань, також призводить до ожиріння саме за цим типом.

Факт №4. Чим більше жирів їси, тим простіше схуднути

Як не дивно, насправді все навпаки: чим більше здорових, мононенасичених жирів ми їмо, тим швидше наш обмін речовин і, відповідно, тим активніше наш організм переробляє надходять калорії в енергію.

Факт № 5. Коли ми позбавляємося від жиру, це не завжди помітно по вагах

Для нашого здоров’я куди важливіше втрата обсягів, а не кілограмів: коли ваша талія стає тоншою, це означає, що ви втрачаєте небезпечний вісцеральний жир, що обволікає внутрішні органи. Швидше за все, це досягнення майже не відіб’ється на показаннях Терезів, але зате зробить вас набагато здоровіше.

Факт № 6. Знежирена дієта-найнебезпечніша

Насправді, це найгірше, що ви можете придумати – відмовитися повністю від продуктів, що містять жири, щоб схуднути. Рослинні жири, Молочний жир, інші види ненасичених жирів – без них наше здоров’я в прямому сенсі слова опиниться під загрозою. А організм, які не отримують необхідних корисних елементів, буде намагатися витягувати їх з інших продуктів – і змушувати вас їсти знову і знову. Дуже погана стратегія схуднення!

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут