додому Краса і здоров'я

Чому виникає біль у грудях?

2709

Біль і печіння в області грудей можуть бути вірними ознаками розвитку певних проблем зі здоров’ям. Найчастіше такі симптоми викликають сильні напади страху у хворого, оскільки з’являється асоціація з проблемами в роботі серцево-судинної системи. Саме тому необхідно буде більш детально ознайомитися з причинами, які здатні спровокувати біль і печіння в грудях.

біль у грудях

Біль у грудях: у чому може бути причина?

Біль у грудях може проявлятися з найрізноманітніших причин, до числа найбільш поширених належать такі:

 • Інфаркт міокарда характеризується появою досить сильного болю в області грудей, який володіє пекучим і надривним характером. Зняти напади болю не виходить навіть анальгетиками. Захворювання починається гострим і раптовим приступом, найчастіше, саме в нічний час доби.
  Біль проявляється хвилеподібним характером, при цьому з кожним приступом вона стає все інтенсивніше. Тривалість нападу болю в середньому триває близько півгодини і може досягати декількох годин. У тому випадку, якщо хворий вчасно не отримає кваліфіковану медичну допомогу, є ризик летального результату.
 • Захворювання шлунково-кишкового тракту. У випадку розвитку хвороб цього виду (наприклад, захворювання шлунка, стравоходу, дванадцятипалої кишки), починає турбувати досить сильний біль, що має розпираючий характер і прямий зв’язок з кожним прийомом їжі, при цьому виявляється і дисфункція шлунково-кишкового тракту.
 • Стенокардія. При розвитку даного захворювання проявляється яскраво виражена болючість, яка найчастіше пов’язана з фізичним і емоційним навантаженням. До числа головних відмінних характеристик болю такого виду належить сильне почуття розпирання, тяжкості і здавлення в області грудей, може віддавати в плече, ліву лопатку, безіменний палець та мізинець на лівій руці, щелепу, а також верхню область живота.
  Найчастіше напади хворобливості при даному захворюванні тривають від 1 і до 15 хв. Біль починається гострим приступом, який відбувається різко і несподівано. Хворобливість може проявлятися на тлі фізичного та психоемоційного навантаження або проявлятися, як реакція на переїдання або сильний холод. Зняти напад болю може допомогти прийом нітрогліцерину.
 • Захворювання легенів. В цьому випадку з’являється несподівано різка і сильний біль. Хворобливість може проявлятися навіть при незначних фізичних зусиллях. Найчастіше локалізація болю має прямий зв’язок з початком патологічного процесу в легенях.
  До числа найбільш небезпечних симптомів відноситься поява досить сильною болючість в області грудей, яка поступово наростає і з кожним вдихом стає все сильніше і виразніше. Через це може статися розвиток закритого пневматорокса, який проявляється сильними нападами болю в області грудей, спостерігається ослаблення дихання, є ймовірність розвитку дихальної недостатності. Якщо хворий вчасно не отримає медичну допомогу, є ризик летального результату.
 • Остеохондроз. При розвитку даного захворювання відбувається поява сильних болів, що мають колючий характер, при цьому їх інтенсивність буде прямо залежати від фізичного напруження. На висоті подиху відбувається посилення хворобливості.
  Незалежно від того, яка саме причина могла спровокувати появу болю в грудині, необхідно якомога швидше звернутися за допомогою до лікаря і пройти повне медичне обстеження, щоб виключити ймовірність початку розвитку серйозних захворювань. Після обстеження фахівець зможе призначити адекватне лікування.

Печіння в грудях посередині: причини

Найчастіше, головні причини появи відчуття печіння в грудині посередині, прямо пов’язані із захворюваннями серцево-судинної системи. Також це явище може бути спровоковано початком розвитку певних патологічних проблем в бронхах, великих судинах, а також дефектами в області діафрагми і нездужанням органів, розташованих в черевній порожнині (сюди ж відноситься грижа харчового отвору діафрагми, виразка дванадцятипалої кишки і шлунка).

Бувають випадки, коли печіння в області грудей з’являється при застуді, що може бути результатом негативної дії на серце токсинів, мікробів, бути симптомом початку розвитку ревматизму. Ці ознаки притаманні і початку міокардиту. Тільки досвідчений ревматолог або кардіолог зможе поставити точний діагноз. У цьому випадку обов’язково потрібно пройти медичне обстеження – УЗД, ЕКГ, біохімію крові.

біль у грудях

Досить часто, з’являються сильні болі в області грудей посередині після емоційних переживань або стресу. В першу чергу ці явища будуть безпосередньо пов’язані з появою депресії або початком розвитку вегето-судинної дистонії. У цьому випадку необхідно буде пройти обстеження, а при необхідності і почати лікування, у психолога або психоневролога. У найважчих випадках може знадобитися допомога невропатолога.

Якщо біль виникає безпосередньо під час дихання, повороті або вигині корпусу, тоді дані симптоми можуть стати ознаками початку розвитку сколіозу, міозиту або невралгії. У цьому випадку знадобиться негайна допомога фахівця. Пам’ятайте, чим раніше хворий звернеться до лікаря, тим легше буде проходити лікування.

Все частіше зустрічаються випадки, коли почуття дискомфорту в області грудей виникає через те, що людина проковтнув занадто великий і твердий шматок їжі. Відчуття печіння може з’явитися практично відразу ж після трапези. У першу чергу це відноситься до пряної, гострої та дуже жирної їжі, яка вживається у великій кількості. Такими ознаками може почати проявлятися розвивається виразка дванадцятипалої кишки і шлунку, а також вони можуть свідчити про гастрит, панкреатит, холецистит. У цьому випадку хворому необхідно звернутися за допомогою до гастроентеролога, особливо, якщо з часом симптоми не проходять, а тільки посилюються.

Незалежно від того, які причини могли спровокувати відчуття печіння в грудині, якщо це явище турбує постійно, необхідно якомога швидше звернутися за допомогою до лікаря. Якщо Ви не знаєте, до якого саме фахівця потрібно звернутися, спочатку запишіться на прийом до терапевта, який випише направлення на подальше обстеження.

Дізнайтеся більше:

Чому з’являється печіння в грудях зліва?

Печіння в області грудей зліва може з’являтися відразу з кількох причин, до числа яких відносяться наступні – недостатність клапанів, міокардит, інфаркт міокарда, стенокардія, серцеві вади і т.д.

При розвитку стенокардії починає турбувати досить сильне відчуття печіння, як при печії, при цьому від нього не виходить позбутися за допомогою простого содового розчину. Зняти напад допомагає прийом нітрогліцерину. Завдяки цьому явищу лікар зможе відрізнити розвиток даної патології від різних захворювань шлунково-кишкового тракту. У хворого з’являється відчуття, що починає пекти всередині грудей, саме з лівого боку. Це відбувається через те, що порушується природний приплив до серця крові. Головною причиною розвитку цієї патології є початок скупчення в коронарної артерії холестерину або тромбів у судинах.

В результаті того, що відбувається відкладення холестерину на стінках посудини, починається поступовий процес уповільнення постачання кров’ю серця. У тому випадку, якщо холестерин буде закривати просвіт судини, хворий починає відчувати досить сильне відчуття печіння безпосередньо під грудною кліткою, при цьому з’являється хворобливість. Сам хворий починає відчувати сильний страх за власне життя.

З ліва відчуття печіння в грудині може з’являтися і через міокардиту. Це запальне захворювання серця. При його розвитку з’являється сильне печіння в області грудей, саме з лівої частини, особливо, при великому обсязі поразки.

Через недостатність клапанів, а також розвитку вад серця, відбувається сильне підвищення навантажень на серцевий м’яз. В результаті перевантаження серця кров’ю, сильно розширені камери серця починають поступово зміщувати стравохід. В результаті цього, після кожного прийому їжі, хворий може почати відчувати печіння.

біль у грудях

Відчуття печіння в грудях, навіть якщо воно не має вираженого характеру, але з’являється регулярно, має стати передумовою для обов’язкового відвідування лікаря. Не відкладайте діагностику! Своєчасне виявлення хвороби дозволить її вилікувати повністю або купірувати неприємні симптоми.

попередня статтяЯк зав’язати бандану різноманітно і доречно?
наступна статтяДієта на яблуках – схуднення з вітамінізацією організму

Додати коментар