додому Дієти і харчування

Скільки разів на день потрібно їсти?

Скільки разів на день потрібно їсти? Три, чотири, п’ять, а може бути, шість? Багато людей з дитинства звикли сідати за обідній стіл три рази на день, але в останні роки все частіше звучать рекомендації їсти частіше і потроху. Такий режим харчування, на думку деяких дослідників, допомагає краще контролювати відчуття голоду і тримати вагу в нормі, а також, при необхідності, втрачати зайві кілограми.

їжа

Що краще: три великих прийоми їжі, або п’ять маленьких?

Деякий час тому була розроблена так звана тригодинна дієта. Вона полягає в наступному: людина має з’їдати сніданок протягом однієї години після того, як прокинеться, потім їсти через кожні три години. Останній прийом їжі повинен бути не менше, ніж за три години до сну. Взагалі, ідея цієї дієти не нова: деякі фахівці з питань харчування вже давно рекомендують їсти часто і помірними порціями.

Вважається, що такий режим харчування сприяє прискоренню обмінних процесів, допомагає впоратися з відчуттям голоду, робить людину більш бадьорьою і енергійною. Однак хоча більшість дієтологів згодні з тим, що занадто великі проміжки між прийомами їжі погано впливають на метаболізм і на організм в цілому, і не сприяють утриманню або зниженню ваги, у них немає єдиної думки про те, як часто людина повинна їсти.

Що стосується безпосередньо тригодинної дієти, вона встигла стати досить популярною, і її автор випустив книгу, присвячену цій дієті. Проте багато лікарів налаштовані скептично, оскільки поки ефективність дієти не підкріплюється достовірними науковими даними, які можна було б отримати в ході наукових досліджень.

Взагалі, поки немає переконливих підтверджень того, що більш часті прийоми їжі дійсно допомагають прискорити метаболізм, щоб це допомогло зменшити або хоча б просто підтримувати вагу. Що точно впливає на вагу, так це кількість споживаних калорій і, в цілому, неважливо, отримаєте ви, приміром, 2000 ккал за три або шість прийомів їжі.

Втім, як мінімум одна перевага у більш частих прийомів їжі дійсно є — вони допомагають уникати різких коливань рівня цукру в крові.

Вважається, що різкі перепади рівня глюкози в крові викликають сильне відчуття голоду, і можуть сприяти набору зайвих кілограмів. До того ж, вони особливо шкідливі для людей, які страждають від діабету.

Дізнайтесь більше:

В цілому ж, відповідь на питання, скільки разів на день потрібно їсти, дуже індивідуальна. Найкраще спробувати є як три великих страви в день, так і п’ять-шість маленьких, і на власному досвіді встановити, що краще підходить вам. Як правило, часті прийоми їжі підходять тим, хто погано переносить відчуття голоду, але хто легко може обмежитися невеликою кількістю їжі (а також, звичайно, тим, у кого такий режим харчування не заважає роботі).

З іншого боку, людям, які схильні до переїдання, краще їсти тричі на день. Для таких людей кожний прийом їжі пов’язаний з ризиком з’їсти занадто багато — вони можуть переїсти незалежно від того, наскільки голодними вони були, коли сідали за стіл. Часті прийоми їжі принесуть користь лише в тому випадку, якщо вони не будуть пов’язані зі збільшенням числа споживаних калорій.

Якщо у вас немає проблем з переїданням і вам здається, що їсти п’ять-шість разів на день — це занадто багато, дозвольте диктувати частоту прийомів їжі своєму почуттю голоду. Їжте, коли ви дійсно відчуваєте голод, не чекайте, поки він стане занадто сильним.

Якщо ви не впевнені, чи дійсно ви голодні, або у вас просто виникло бажання перекусити (що часто буває, наприклад, коли людині нудно), задайте собі наступні питання:

  1. Я голодна? (Якщо ви не можете відповісти впевнено, Пождіте двадцять хвилин, і запитайте себе знову);
  2. Коли я їла останній раз? (Якщо це було менше трьох годин тому, швидше за все, ви не голодні);
  3. Чи достатньо буде маленького перекусу, щоб придушити голод до обіду або вечері? (На такий випадок потрібно мати під рукою свіжі фрукти, сухофрукти, трохи горіхів або що-небудь ще смачне і корисне).

Сніданок обов’язковий!

Незалежно від того, скільки разів на день ви будете їсти, ви обов’язково повинні снідати. Вже давно було встановлено, що у людей, які не пропускають сніданки, краще працює обмін речовин і рідше виникають проблеми із зайвою вагою, ніж у тих, хто регулярно дозволяє собі відмовлятися від сніданку.

Якщо ви не снідаєте, то вживаєте більше калорій в другій половині дня, а це може бути дуже шкідливо для фігури. До того ж, у людей, які не снідають, рівень ліпопротеїнів низької щільності (так званого шкідливого холестерину) вищий, ніж у тих, хто щодня з’їдає повноцінний сніданок.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут