додому Дієти і харчування

Дієта Дюка — як розрахувати свою ідеальну вагу?

Худнути на 4.5 кг в тиждень, і ніколи не набирати втрачені кілограми назад — таку привабливу пропозицію робить бажаючим схуднути французький лікар і фахівець з питань харчування П’єр Дюка. Він розробив дієту, названу його ім’ям, в 2000 році, і з тих пір вона встигла придбати чимало шанувальників. Основами цієї дієти є вживання білкової їжі з мінімальним вмістом жиру, вівсяних пластівців, рясне пиття, а також, як мінімум, дванадцятихвилинні прогулянки щодня. Що являє собою дієта Дюка, як розрахувати вагу по ній, і наскільки вона ефективна?дієта Дюка

Що таке дієта Дюка?

Дієта Дюка складається з чотирьох етапів.

Перший етап триває від одного до десяти днів. Під час цього етапу можна їсти нежирну білкову їжу в необмежених кількостях, з’їдати півтори ложки вівсяних висівок, і щодня випивати не менше шести чашок води.

На другому етапі, який може тривати кілька місяців, в раціон можна додати необмежену кількість некрохмалистих овочів, а також ще півтори ложки вівсяних висівок. (Висівки можна додавати, наприклад, в йогурт або кефір).

Тривалість третього етапу залежить від того, наскільки людина схудла за попередні етапи. Вона визначається з розрахунку десять днів на кожен скинутий кілограм. На цьому етапі людина може щодня їсти некрохмалисті овочі, з’їдати одну порцію фруктів, два шматки цільнозернового хліба і одну порцію твердого сиру. Крім того, під час цього етапу дозволяється з’їсти одну-дві порції крохмалистих продуктів, а також одну-дві порції будь-якої їжі на ваш вибір. Такими ласощами автор дієти пропонує відзначати свої успіхи, зроблені під час дієти.

Нарешті, на остатньому етапі можна їсти все, що завгодно, за винятком одного дня на тиждень. У цей день слід вживати в їжу тільки нежирні білки, як під час першого етапу. Під час останнього етапу також рекомендується з’їдати три столові ложки вівсяних висівок в день, і гуляти, як мінімум, двадцять хвилин в день.

Під час дієти дозволяється вживати жувальні гумки без цукру, штучні підсолоджувачі, спеції, каву і чай без цукру. На двох останніх етапах можна вживати алкоголь — не більше одного келиха вина в день.

Дієта Дюка вважається помірно-складною: приготування страв для неї не займає багато часу, і які-небудь екзотичні інгредієнти для неї не потрібні. З іншого боку, на початку дієти доведеться дотримуватися досить суворі обмеження в їжі — саме на цьому етапі багато людей відмовляються від цієї дієти.

Вегетаріанцям і, особливо, веганам така дієта, швидше за все, не підійде. У оригінальну дієту П’єра Дюка входять м’ясо і риба; при бажанні їх можна спробувати замінити молочними продуктами, але чи буде дієта при цьому настільки ж ефективною, невідомо.

Дієта Дюка відмінно підходить людям, яким за станом здоров’я рекомендовано дотримуватися раціону, що містить мінімальну кількість жиру.

Дізнайтесь більше:

Ідеальна вага по дієті Дюкана

П’єр Дюка, створюючи свою дієту, ввів поняття так званої істиної ваги. Це вага, яку людина може досягти без надмірних зусиль, і без шкоди для психологічного і фізичного здоров’я. Передбачається, що свою справжню вагу людина може підтримувати протягом тривалого часу, без дуже інтенсивних фізичних навантажень або строгих дієт.

Розрахувати вагу по дієті Дюкана можна на офіційному сайті, присвяченому цій дієті (там же можна знайти рецепти страв для дієти, а також історії та фотографії людей, які вже успішно схудли з її допомогою). Для розрахунку потрібно вказати у відповідних полях свою стать, вік і саму найменшу вагу, яку ви коли-небудь досягали, бажану вагу, свою середню вагу, наявність або відсутність спадкової схильності до повноти, структуру кістки, а жінки також вказують кількість вагітностей .

Для визначення структури кістки використовується простий тест: обхопіть зап’ясті однієї руки великим і вказівним пальцями іншої руки. Якщо кінчики пальців перекривають один одного, у вас тонка кістка. Якщо вони лише злегка торкаються один одного — це середня кістка. У власників так званої важкої кістки пальці на зап’ясті не зливаються.

Чому при підрахунку істиної ваги важливі всі ці чинники? Саме тому, що істина вага — це не ваш бажана вага, а така маса тіла, підтримка якої не вимагатиме від вас великих жертв. Так, у людей однакового віку, статі, ваги і зростання істина вага буде різною, якщо один з них робить сидячу роботу і мало рухається, а інший займається фізичною працею або тренується щодня. Для того, щоб зменшити свою справжню вагу, першій з цих людей буде потрібно збільшити фізичні навантаження, але дієта Дюка не встановлює рівень навантажень (не рахуючи рекомендованої щоденної двадцятихвилинної прогулянки). Структура кістки має велике значення, так через будову тіла люди з тонкою кісткою можуть без надмірних зусиль досягати більш низької ваги, ніж люди, у яких важка кістка.

Таким чином, дієта Дюка найкраще підходить тим, хто прагне схуднути, насамперед, заради власного здоров’я комфорту, а не для того, щоб відповідати абстрактним модельним параметрам.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут