додому Краса і здоров'я

Прогулянки зменшують ризик переломів

З першого погляду здається, що чим частіше рухаються люди похилого віку, тим вищий у них ризик впасти і отримати перелом.

Image by Pexels from Pixabay

Однак саме високий рівень рухливості в літньому віці знижує небезпеку отримання травм, часом мають вкрай важкі наслідки.

Дослідники з США довели, що чим частіше люди похилого віку виходять з дому хоча б для походів в продуктові магазини і на пошту або для прогулянок, тим вищий їхній захист від падінь і переломів. Особливо актуально це для осіб старше 50 років і тих, хто живе на самоті. Результати цього дослідження публікує Journal of the American Geriatrics Society .

Автори дослідження опитали понад 2 000 осіб у віці від 50 до 80 років. Приблизно кожен четвертий з них падав в період з березня 2020 по січень 2021 хоча б один раз. Живучи в самоті люди стали значно більше боятися подібних падінь. Дослідження проводилося вченими з Університету Мічигану. Більше третини опитаних заявили, що з початком пандемії стали менш активні, це погіршило їх мобільність і збільшило ризик падінь і переломів.

При цьому навіть невелика кількість щоденних кроків має позитивне значення. Чим більше людина рухається, тим більш впевненим він себе почуває при цих пересуваннях, а значить, баланс зміцнюється. Отже, знижується ризик падінь і наступних переломів, деякі з яких можуть мати довічні важкі наслідки і позбавляти людину рухливості і незалежності до кінця його днів.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут