додому Краса і здоров'я

Замість місячних коричнева мазанина – норма або екстрена ситуація?

2285

Починаючи з підліткового віку, менструація – звичайне явище в житті кожної жінки. Звично, коли колір виділень темніє в останні «червоні» дні. Але, якщо спочатку замість місячних коричнева мазня, виникає тривожне запитання – чи нормально це?

коричневі виділення

Коли жінка здорова

У ряді випадків мажучі виділення є нормою, або їх можна віднести до таких умовно. Так, наприклад, у дівчаток протягом 1-2 років після менархе (першої менструації) місячні часто бувають то помірними, то мізерними. Така ситуація не повинна викликати тривоги у підлітка. З часом гормональний фон стабілізується, і характер менструацій зміниться.

У зрілому віці мажучі виділення можуть служити ознакою настння пременопаузи. Зазвичай таке явище виникає після 45-50 років. Хоча останнім часом медики все частіше діагностують згасання функції яєчників і у більш молодих жінок – у віці 35-40 років. Організм починає виробляти менше статевих гормонів, періоди між місячними збільшуються, а обсяг крововтрат знижується.

Абсолютно нормально, якщо зовнішній вигляд менструацій змінюється на тлі прийому гормональних контрацептивних засобів. Фактично, такі препарати вводять жіночий організм в стан, близький до пременопаузи. Крововтрати стають менш тривалими і більш мізерними. Бити на сполох варто тільки в тому випадку, якщо місячні під дією контрацептивів припиняться взагалі.

Дізнайтесь більше:

До пригнічення функції яєчників також призводить прийом деяких інших лікарських засобів: нейролептиків, транквілізаторів, препаратів звіробою, хмелю.

Нерідко причиною порушення менструальної функції стають гормональні збої, викликані зовнішніми факторами:

  • зміною клімату;
  • стресом;
  • перевтомою;
  • різкою надбавкою або втратою у вазі;
  • авітамінозом (зокрема дефіцитом вітамінів Е, С і групи В, які необхідні для синтезу статевих гормонів);
  • простудними захворюваннями.

Як правило, виділення нормалізуються після усунення негативного впливу. Якщо цього не відбувається, слід проконсультуватися у гінеколога.

Можливі проблеми

На жаль, мажучі виділення можуть бути пов’язані і з гінекологічними проблемами. У таких ситуаціях своєчасне звернення до фахівця підвищує шанси на успішне лікування. Програма обстежень визначається лікарем з урахуванням конкретної ситуації.

У загальному випадку вона включає в себе:

  • первинний огляд;
  • УЗД органів малого тазу;
  • взяття мазків з піхви і з шийки матки;
  • здачу аналізів на гормони щитовидної залози і надниркових залоз.

Деякі патологічні причини мазні замість місячних

Позаматкова вагітність. Стан викликано розвитком ембріона в матковій трубі або шийці матки. Крововтрати при позаматкової вагітності виникають в перший місяць після зачаття, коли найчастіше жінка ще не підозрює про своє «цікаве положення». Виділення можуть супроводжуватися болями, що тягнуть в нижній правій або лівій частині живота, прискореним серцебиттям, блідістю, запамороченням. Лікарі діагностують патологію на підставі огляду і скарг пацієнтки, результатів внутрішньопіхвового УЗД та аналізу на хоріотропний гонадотропін (ХГ), який допомагає встановити наявність вагітності.

Загроза викидня. Такі «менструації» обумовлені відшаруванням плодового яйця. Виникають вони якраз в дні передбачуваних місячних. Нерідко крововтрата супроводжують тягнуть або різкі болі внизу живота і в попереку. У цій ситуації, якщо жінка припускала наявність вагітності і має намір зберегти дитину, звернення за медичною допомогою повинно бути негайним.

Запальні захворювання репродуктивних органів (аднексит, оофорит, поліпи). При цих патологіях розвивається гіпоменструальний  синдром – сигнал до дії. Місячні стають не тільки мізерними, а й короткими (тривають не більше 1-3 днів). Щоб виключити наявність запальних захворювань, необхідно зробити  УЗД і здати загальний аналіз крові.

Інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ). Ферменти, що виділяються патогенними мікроорганізмами, провокують запалення матки, придатків і шийки матки. Більшість інфекцій супроводжуються неприємними відчуттями в області піхви (сверблячкою, печіння) та слизовими  виділеннями – яка норма для здорової жінки, що мають жовтий (жовто-зелений) колір і / або різкий запах. Хоча так звані хвороби «нового часу» (уреаплазмоз, хламідіоз, мікоплазмоз) нерідко протікають і в прихованій формі.

Захворювання внутрішніх органів. Цукровий діабет, патології щитовидної залози, хвороби печінки і нирок можуть спровокувати гормональні збої в жіночому організмі. Для виключення їх впливу на менструальний цикл буде потрібно здати аналізи крові на гормони гіпофіза, гормони щитовидної залози і зробити УЗД органів черевної порожнини.

попередня статтяЯк вирахувати день овуляції: вибираємо з п’яти методів
наступна статтяКоричневі виділення перед місячними: шукати причину повинен лікар

Додати коментар