додому Вагітність і діти

Новонароджений тужиться і крекче – забавні звуки

1583

Чому новонароджений тужиться і крекче, чи може це бути ознакою хвороби, чи потрібно показати малюка лікаря? Насправді і дорослі іноді видають дивні звуки, особливо коли знаходяться вдома і контролюють себе не так ретельно, як у громадських місцях. Однак цього зазвичай просто не помічають. Коли ж у будинку з’являється дитина, його батьки та інші члени сім’ї звертають увагу практично на все, що вона роблять, і іноді невірно тлумачать те, що бачать і чують.

кольки у новонароджених

Вагітні жінки, яким належить стати мамами в перший раз, зазвичай очікують, що їх дитина буде іноді кричати, плакати, сміятися, видавати забавні звуки, намагаючись імітувати мову дорослих, і … все. Більше ніяких звуків від дитини, як правило, ніхто не чекає. Тому багато батьків дивуються, коли їх малюк починає кректати, похрюкувати, під сновіденія: як зрозуміти наші сни видавати звуки, що нагадують храп, і так далі. А ще іноді дитина тужиться й червоніє без видимих ??причин, і це теж може викликати здивування і занепокоєння. У молодих батьків тут же виникають питання.

Новонароджений тужиться і крекче – що це може означати?

У більшості випадків те, що дитина тужиться і крекче, не говорить про наявність будь-яких проблем зі здоров’ям. Фахівці з питань дитячого здоров’я припускають, що це – лише один із способів спілкування новонародженого з оточуючими. Поки він ще тільки шукає способи привертати до себе увагу і повідомляти про свої потреби.

Іноді дитина тужиться і крекче перед тим, як заплакати – це зустрічається досить часто. Це також може бути проявом задоволення і радості – таким же, як сміх. Якщо дитина починає кректати у відповідь на вплив будь-якої зовнішньої стимуляції (наприклад, коли ви його гладите, показуєте іграшку, розмовляєте з ним), швидше за все, це просто його спосіб спілкування. Він ще не вміє реагувати на стимули способами, зрозумілими дорослим людям, тому його реакції можуть викликати здивування, хоча і є абсолютно нормальними.

Дізнайтесь більше:

У деяких випадках новонароджений тужиться через те, що відчуває дискомфорт, який найчастіше буває викликаний запором або кольками.

Причиною запору у новонароджених найчастіше стає годування молочними сумішами. У таких випадках, щоб впоратися з запором, дітям рекомендується давати трохи води (в середньому, близько шістдесяти грамів на день). Оскільки молочна суміш містить менше води, ніж грудне молоко, запор може бути викликаний браком рідини. Якщо це не допоможе, слід звернутися до лікаря. Він може призначити дитині прийом легких проносних – безпечних для новонародженого, і при цьому досить ефективних.

Кольки – ще одна причина, по якій дитина може тужитися і кректати, є давно відомою проблемою, але до сьогоднішнього дня вони залишаються, багато в чому, загадкою для лікарів. Про кольки кажуть у випадках, коли здорова дитина плаче більше трьох годин на день, і це триває не менше трьох тижнів поспіль.

Які вони – кольки?

  • Вони зазвичай починаються у віці двох тижнів у дітей, народжених в строк, і дещо пізніше у малюків, які народилися раніше терміну;
  • Кольки з’являються з однаковою частотою у дітей обох статей, а також у тих, кого годують грудьми або молочними сумішами. Те, яким за рахунком народилася дитина у своїй родині, також не впливає на ймовірність появи кольок;
  • Кольки майже завжди проходять до того часу, коли дитині виповнюється три-чотири місяці;
  • Діти, у яких в дитинстві були кольки, в цілому, нічим не відрізняються від тих, у кого їх не було.

Точні причини, з яких з’являються кольки, невідомі, тому і запобігти їм неможливо. Згідно з деякими теоріями, причинами кольок можуть бути: надмірне газоутворення,  особливості темпераменту дитини, підвищена чутливість до світла або звукам, недостатньо розвинена нервова система, проблеми з травленням, викликані, можливо, лактозою або іншими речовинами, що містяться в молочних сумішах.

Щоб позбутися кольок або полегшити їх, лікар може рекомендувати:

  • Спробувати давати дитині іншу молочну  суміш – вибір корисного харчування;
  • Замість молочної суміші на основі коров’ячого молока давати дитині дитяче харчування на основі сої;
  • Жінкам, які годують груддю – уникати кофеїну, коров’ячого молока, гострої їжі. В деяких випадках рекомендується приймати деякі лікарські трави;
  • Змінити соску на пляшечці, яка використовується для годування. Завдяки цьому дитина буде ковтати менше повітря, і болі в  животі можуть стати слабкішими;
  • Не давати дитині приймати горизонтальне положення, як мінімум, протягом півгодини після годування.

Крім цього лікар може рекомендувати прийом тих чи інших препаратів для полегшення дитячих кольок.

На жаль, використання перерахованих вище порад і навіть ліків не завжди допомагає впоратися з кольками. У деяких випадках батькам залишається тільки запастися терпінням, адже, на щастя, кольки проходять досить швидко.

попередня статтяКоли нованородженні починають слухати?
наступна статтяПроносні засоби для новонарождених

Додати коментар