додому Вагітність і діти

Проносні засоби для новонарождених

У деяких випадках для лікування запорів може знадобитися проносне для новонароджених. Препарати цього типу, як і будь-які інші лікарські засоби, маленьким дітям можна давати виключно з дозволу лікаря.

запори у новонароджених

Причини запорів у малюків

Зазвичай дефекація у новонароджених відбувається, щонайменше, один раз на день. Якщо кишечник новонародженого спорожняється рідше, це може вказувати або на те, що він занадто мало їсть, або на те, у нього з яких-небудь причин розвинувся запор.

Найбільш поширеною причиною запорів у новонароджених є годування молочними сумішами. У дітей, яких годують грудьми, ймовірність запорів дуже невелика. Співвідношення білків, жирів та інших компонентів в грудному молоці ідеально для дитини, і його кишечник на такому харчуванні в переважній більшості випадків працює ідеально. А ось до складу молочних сумішей, навіть найкращих, можуть входити компоненти, які у деяких дітей приводять до запору. У таких випадках краще спробувати годувати дитину іншими молчними сумішами, а якщо це не допоможе, потрібно звернутися до лікаря.

Причиною запору також можуть стати деякі захворювання, наприклад, гіпотиреоз, ботулізм, харчові алергії та метаболічні порушення. На щастя, у новонароджених такі проблеми зі здоров’ям зустрічаються дуже рідко.

Дізнайтесь більше:

Проносні засоби для новонароджених

Вода

У деяких випадках для того, щоб вилікувати запор у новонародженого або у дитини молодше шести місяців, досить почати давати йому трохи води — по 30-50 г один або два рази на тиждень. Вода пом’якшує калові маси, полегшує дефекацію, і робить її більш частою.

Лактулоза

Лактулоза — одне з найпопулярніших проносних засобів для маленьких дітей. Це різновид цукру, який в товстому кишечнику розщеплюється на кислоти. Вони насичують калові маси водою, і полегшують дефекацію. Лактулозу застосовують для лікування запорів, а також деяких порушення, викликаних печінковою недостатністю.

Перша дефекація повинна початися протягом 48 годин після прийому лактулози. Якщо лактулоа викличе у дитини дуже сильний і тривалий пронос, зверніться до лікаря.

Гліцеринові ректальні свічки

Мабуть, найбільш безпечним засобом проти запору (звичайно, після води) є проносні свічки для новонароджених з гліцерином. Гліцерин — непримітне на вигляд рідка, в’язка і прозора речовина — знайшла широке застосування в різних сферах промисловості і фармакології. Його використовують у виробництві косметики, побутової хімії, продуктів харчування, вибухових речовин, паперу, і так далі.

Ректальні свічки з гліцеріном, чудодійний інгредієнт для шкіри і волосся, роблять калові маси більш м’якими, а також викликають слабке подразнення прямої кишки; такий вплив призводить до дефекації через кілька годин після введення свічки.

Гліцеринові і будь-які інші ректальні свічки не слід використовувати при анальних тріщинах. Єдиним з відомих побічних ефектів свічок з гліцерином є пронос, який зазвичай триває не більше одного або двох днів.

Проносний чай

Проносний чай для новонароджених на основі лікарських трав вважається безпечним, але його, як і інші препарати, не можна давати дитині без дозволу лікаря. Цілющі трави теж можуть викликати побічні ефекти і взаємодіяти з іншими лікарськими засобами, і про це ніколи не слід забувати. До складу більшості різновидів проносного чаю для маленьких дітей входить фенхель — рослина, яка широко застосовується в кулінарії і в альтернативній медицині. Фенхель допомагає при печії, метеоризмі, здутті живота, поганому апетиті, кольках і запорах і новонароджених та немовлят. Його також застосовують для лікування інфекцій верхніх дихальних шляхів, кашлю, бронхіту, болю в спині, нетримання сечі. У деяких країнах його використовують, щоб збільшити вироблення грудного молока, нормалізувати менструальний цикл, а також підвищити лібідо.

При запорах фенхель допомагає за рахунок того, що він надає розслабляючу дію на стінки товстої кишки. Він надає м’яку проносну дію і при помірному вживанні не викликає побічних ефектів. Давайте дитині чай з фенхелю в таких дозах і так часто, як рекомендував лікар; в занадто великих кількостях він може бути небезпечний для чутливого організму новонародженого.

Мікролакс

Цей препарат можна використовувати для лікування запорів навіть у самих маленьких дітей. Він діє дуже швидко — як правило, дефекація відбувається не більше, ніж півгодини після введення препарату. В упаковці з ліками Мікролакс міститься кілька невеликих тюбиків з довгими наконечниками, які, по суті, являють собою мікроклізми. Наконечник вводять в анальний отвір дитини (попередньо потрібно ретельно вимити руки і шкіру навколо ануса), і здавлюють тюбик. Це проста і безболісна для малюка процедура, яка зазвичай займає всього пару хвилин. В цілому, пацієнти будь-якого віку переносять прийом цих ліків дуже добре, і до яких-небудь небажаних наслідків для здоров’я він не приводить.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут