додому Вагітність і діти

Динамічна гімнастика для новонарождених – спорт для малюків

Усі батьки хочуть, щоб їхні діти виросли здоровими, сильними, спритними, і деякі заради цього готові пробувати найрізноманітніші техніки оздоровлення і тренування малюків. Уже багато років тому ентузіасти займалися з новонародженими плаванням, пробували їх загартовувати, робили їх різні види масажу. Тепер з’явилися нові способи активно подбати про здоров’я дитини, наприклад, так звана дитяча йога і динамічна гімнастика для новонароджених. Останній метод з’явився порівняно недавно, і за кілька років встиг знайти багато прихильників і супротивників.

гімнастика з новонародженими

Чим корисна динамічна гімнастика для новонароджених

Засновники та адепти цього методи стверджують, що динамічна гімнастика надає різнобічну, і виключно благотворний вплив на дитину. Людина, з яким у дитинстві займалися такою гімнастикою, в майбутньому буде більш розвинений як фізично, так і інтелектуально, ніж люди, які були позбавлені навантажень цього типу.

Багато людей, які займаються зі своїми дітьми динамічною гімнастикою, стверджують, що їхні діти починають повзати, ходити і навіть говорити раніше, ніж це відбувається у дітей, в середньому. Це обумовлено тим, що такі тренування стимулюють розвиток м’язів, зміцнюють зв’язки, і так далі. Крім цього, вважається, що динамічна гімнастика сприяє зміцненню імунітету, покращує травлення і координацію рухів, стимулює приплив крові до різних органів, в тому числі, до головного мозку. Більш того, передбачається, що в довгостроковій перспективі заняття динамічною гімнастикою в дитинстві можуть сприяти розвитку комунікабельності і зроблять людину більш впевненим у собі.

Дізнайтесь більше:

Динамічна гімнастика може бути небезпечна?

Небезпечними можуть бути будь оздоровчі методики, ефективність яких не доведена. Динамічна гімнастика не вивчалася, і навряд чи вона буде досліджена в найближчому майбутньому, оскільки у багатьох лікарів вона викликає побоювання.

Динамічною гімнастикою ні в якому разі не можна займатися з дітьми, у яких є які-небудь родові травми. У таких малюків вона може привести до непередбачуваних і небезпечних наслідків.

Також не слід намагатися освоїти техніку динамічної гімнастики самостійно, наприклад, по відео-уроках, яких в інтернеті дуже багато. При неправильному виконанні вправ особливо великий ризик пошкодження суглобів. До того ж, у звичайній квартирі завжди існує ймовірність того, що під час занять дитина вдариться об який-небудь предмет меблі, і добре, якщо удар доведеться не в голову. Тому тим, хто хоче займатися динамічною гімнастикою, потрібно обов’язково звернутися до інструкторів, які працюють у багатьох великих містах. Як правило, до них на заняття ходять досить великі групи мам або тат з дітьми; там можна як обмінятися досвідом та враженнями з іншими прихильниками цієї методики, так і отримати можливість спілкування з новими людьми — молодим батькам, найчастіше, це дуже не вистачає.

У фахівців викликає побоювання і те, що досить часто діти під час занять такою гімнастикою повністю роздягнені. Прихильники цього методу вважають, що так вони загартовують дітей, завдяки чому малюки будуть менше хворіти. Однак на практиці, якщо в приміщенні для занять недостатньо тепло, це може призвести до переохолодження.

Нарешті, те, чи буде динамічна гімнастика корисною для дитини, чи ні, сильно залежить від його реакції. Деяким дітям дуже подобається, коли інструктори і батьки крутять їх високо над підлогою, або розгойдують, викликаючи у них відчуття, що нагадує швидку їзду вгору і вниз. Інші ж діти при виконанні подібних вправ лякаються, починають плакати, і заспокоюються тільки після того, як їх тіло повертається в стан спокою. Іноді малюки з часом звикають до занять, але для деяких з них динамічна гімнастика так і залишається джерелом сильного  стресу. Якщо ви пішли на заняття і бачите, що дитина ніяк не може до них звикнути, не потрібно намагатися знову і знову змусити його полюбити їх. Це викличе у нього сильний стрес, а він однаково шкідливий для здоров’я дітей і дорослих.

Чи потрібні взагалі новонародженим додаткові навантаження?

Можливо, маленьку дитину краще взагалі залишити в спокої — тобто, не займатися з нею динамічною гімнастикою, йогою, або чимось ще, а просто почекати, поки вона виросте і сама вибере вид спорту, який їй буде до душі? Багато лікарів вважають, що, хоча деякі види вправ для маленьких дітей дійсно шкідливі, їм все ж потрібні регулярні навантаження — зрозуміло, що відповідно до віку. Оскільки новонароджені ще не можуть пересуватися самі, з ними повинні рухатися батьки. Як можна більше ходіть з ним по будинку, тримаючи їх на руках, танцювати разом з ним, присідати, і так далі. Це корисно як для молодих мам, у яких часто бувають проблеми з набраними за час вагітності зайвими кілограмами, так і для дітей.

По-перше, такі спільні «тренування» допомагають встановити тісний контакт між батьками і дитиною.

По-друге, регулярно рухаючись разом з дитиною і дозволяючи їй самїй вільно рухати руками і ногами, ви привчаєте їїї до систематичних фізичних навантажень.

Дослідження показали, що чим раніше батьки починають таким чином виробляти у дитини звичку до регулярних тренувань, тим більша ймовірність того, що в майбутньому вона буде вести здоровий, активний спосіб життя, і не буде страждати від зайвої ваги або ожиріння. При цьому, звичайно, не варто впадати в крайнощі. Динамічна гімнастика або, приміром, загартовування холодною водою можуть принести користь, але з більшою ймовірністю вони призведуть до тих чи інших проблем зі здоров’ям або, в кращому випадку, викличуть у дитини тимчасовий психологічний стрес.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут