додому Краса і здоров'я

Коричневі виділення перед місячними: шукати причину повинен лікар

1607

Коричневі виділення перед місячними – ознака різних патологічних станів. При появі виділень такого характеру необхідно звернутися до лікаря, щоб встановити точну причину їх виникнення.

коричневі виділення

Причини коричневих виділень

У нормі виділення з піхви мають білі або злегка жовтуватий колір. В залежності від фази менструального циклу їх кількість і консистенція змінюються.

Якщо виділення стають коричневими, то це може бути ознакою багатьох патологічних станів. До них відносяться:

  • Ендометріоз;
  • Хронічний ендометрит;
  • Поліпи порожнини матки або шийки матки;
  • Використання гормональних протизаплідних засобів.

Ендометріоз

Це захворювання, при якому тканина, схожа за своєю будовою на слизову оболонку матки, розростається за межами нормального розташування ендометрію. Якщо вогнища ендометріозу розташовуються в м’язовому шарі матки або проникають до серозної оболонки (зовнішнього шару стінки цього органу), то такий патологічний стан називається аденоміоз. При цьому часто з’являються темно-коричневі виділення перед  місячними і тривають кілька днів після них.

Болі в залежності від розташування вогнищ ендометріозу можуть віддавати в пахову область, в пряму кишку або піхву. Найбільш сильні болі виникають при ураженні перешийка матки і крижово-маткових зв’язок.

Хронічний ендометрит

Це хронічне запалення слизової оболонки матки. Але при тривалому перебігу запальний процес часто поширюється на м’язову оболонку. М’язові клітини при цьому поступово замінюються сполучною тканиною.

Найбільш часта ознака цього стану – зміна характеру менструацій. Вони стають рясними і тривалими, рідше з’являються ациклічні кровотечі. Також можуть з’являтися світло-коричневі виділення перед місячними. Причина виникнення таких симптомів – порушення процесів відділення та відновлення слизової оболонки матки.

Болі внизу живота, в області попереку і крижів – постійна ознака хронічного ендометриту. При цій патології порушуються процеси імплантації та розвитку заплідненої яйцеклітини, і через це виникають викидні.

Поліпи матки або шийки матки

Поліпи слизової оболонки матки – це доброякісна пухлина, яка являє собою локальне розростання ендометрія. При цій патології часто виникають маткові кровотечі, з’являються кров’янисті  виділення – важливо виключити патологію після статевих контактів. Коричневі виділення перед менструацією – також один з можливих симптомів цього патологічного процесу.

Якщо поліпи мають дуже великий розмір, то вони можуть проявлятися болями внизу живота. Характерна ознака надмірної розростання ендометрія – безпліддя.

Дізнайтесь більше:

Застосування гормональних контрацептивів

При застосуванні гормональних контрацептивів у деяких жінок з’являються коричневі вагінальні виділення. Найчастіше це відбувається в середині менструального циклу. Такі прояви в перші два місяці після початку використання гормональних протизаплідних засобів вважаються нормою і пов’язані з гормональною перебудовою.

Якщо цей неприємний симптом зберігається довше, то необхідно звернутися до фахівця. Лікар після проведеного обстеження підбере інший контрацептивний препарат.

Також коричневі виділення можуть з’являтися протягом декількох місяців після відміни протизаплідних засобів. Їх виникнення також пов’язане з перебудовою гормонального статусу організму.

Коричневі виділення перед пологами

В кінці третього триместру вагітності кілька ситуацій можуть супроводжуватися коричневими виділеннями з статевих шляхів, а саме:

  1. Період після гінекологічного огляду;
  2. Відходження слизової пробки;
  3. Статеві контакти.

На тридцять восьмому тижні вагітності лікар обов’язково проводить гінекологічний огляд, щоб оцінити стан шийки матки. Протягом всієї вагітності шийка матки повинна бути щільною, а її канал залишається закритим.

Перед пологами шийка розм’якшується, коротшає і поступово починає розкриватися. Під час огляду лікар заводить один або два пальці в цервікальний канал, при цьому шийка матки може незначно травмуватися, що супроводжується появою коричневих виділень після огляду або через кілька годин після нього. Це вважається нормою, і такі виділення тривають не більше чотирьох годин.

Необережні статеві контакти на пізніх термінах вагітності – ще одна причина коричневих виділень. Останні можуть тривати до сорока восьми годин після сексу.

Коричневі виділення можуть з’явитися безпосередньо перед пологами при відходження слизової пробки. У нормі остання закриває просвіт каналу шийки матки і захищає дитину від проникнення в матку інфекції.

Для того щоб з’ясувати, чому перед місячними коричневі виділення з’явилися, необхідно звернутися до гінеколога і пройти обстеження. Лікар з’ясує причину порушень, що відбуваються в організмі, і призначить лікування.

попередня статтяЗамість місячних коричнева мазанина – норма або екстрена ситуація?
наступна статтяЧому важливо вести жіночий календар?

Додати коментар